Oceny: (1 raz)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

22 lutego rozpoczęły się zapisy  na ultramaraton, który odbędzie się 12 sierpnia 2017 roku w Beskidzie Żywieckim. Kwota wpisowego ma wzrastać wraz z upływem czasu. Szczegóły zapisów znajdują na stronie organizatora pod adresem: chudywawrzyniec.pl/zapisy/.

Ultramaraton Chudy Wawrzyniec ma charakter indywidualnego, liniowego biegu górskiego po wyznaczonej, wymagającej technicznie trasie. Dla zawodników zaplanowane są  dwa dystanse wybierane w trakcie biegu: nieco ponad 80 km i 3450 m przewyższenia lub nieco ponad 50 km i 2200 m pod górę. Bieg ma charakter rywalizacji sportowej.

Natomiast dla zawodników, którzy gustują w krótszych dystansach czeka krótszy - w ubiegłym roku pierwszy raz debiutowała Mała Rycerzowa na stałe wpisując się w program maratonu. Mała Rycerzowa 2017 ma 20,5 km i 930 metrów przewyższenia.

Organizatorami biegu jest zespół ludzi w składzie: Krzysztof Dołęgowski, Adam Foland, Tomasz Krawczyk, Magdalena Krawczyk i Magdalena Ostrowska-Dołęgowska we współpracy z Urzędem Gminy w Rajczy oraz Ujsołach, Starostwa Powiatowego w Żywcu, Nadleśnictwa Ujsoły, GOKiS w Rajczy oraz CKSiR w Ujsołach.

Relację z biegów z ubiegłego roku przypominamy tutaj.

Chudy  Wawrzyniec 2017 zostanie rozegrany na tych samych trasach.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły