Bez komentarzy

To z pewnością nie będzie zwykły wieczór. Na wyjątkowy koncert zapraszamy już 21 marca na godzinę 20, gdzie w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu gościć będziemy Zespół De Mono. W ten wieczór lider Zespołu De Mono Andrzej Krzywy zaczaruje żywiecką publiczność, bowiem niekwestionowana gwiazda polskiej muzyki tym razem zaprezentuje się w akustycznej odsłonie.

Na tę niezwykłą muzyczną ucztę wszystkich fanów De Mono i nie tylko zaprasza do Żywca lider Zespołu De Mono Andrzej Krzywy:

De Mono to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Polsce.  Jego repertuar to przede wszystkim niezapomniane ballady i wielkie hity muzyki popularnej takie jak „Póki na to czas”, „Kochać Inaczej”, „Moje Miasto Nocą”, „Zostańmy sami” czy „Statki na niebie”. Wszystkie wyśpiewane charakterystycznym głosem Andrzeja Krzywego.

W tym roku mija 30 lat od chwili, gdy DE MONO z Andrzejem Krzywym nieprzerwanie koncertują i nagrywają.

Zespół ma na swoim koncie 12 płyt, z czego ostatnia „De Mono Symfonicznie” pojawiła się w sprzedaży w 2014 roku. Jej premiera była niezwykłym wydarzeniem, ponieważ zespół nagrał swoje największe przeboje w wersji symfonicznej.

Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nowo i nagrane z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Jacka Piskorza. Prestiżu wydawnictwu dodaje fakt, iż okładkę płyty zaprojektował znany artysta grafik Andrzej Pągowski, którego inspiracją były największe hity zespołu w nowym symfonicznym brzmieniu.

Od początku swojego istnienia zespół był wielokrotnie wyróżniany wieloma prestiżowymi nagrodami i uczestnictwem w znaczących wydarzeniach muzycznych. Między innymi jako pierwszy polski wykonawca otrzymał prestiżową nagrodę MTV w kategorii Local Hero, za wydanie płyty multimedialnej Play czy otrzymał wyróżnienie „Złoty Strzał” za najciekawszą innowację na rynku reklamowym. W 2010 roku podczas Gali prestiżowej nagrody Fryderyki zespół odebrał nagrodę z Radiowy Hit Roku, którym była piosenka „Póki na to czas” z albumu „No stress”.

Ostatnia płyta studyjna zespołu zatytułowana „Spiekota” została przez dziennikarzy muzycznych okrzyknięta „Płytą trzech pokoleń”. Obok muzyków De Mono wystąpili na niej: Marika, Junior Stress, Dawid Portasz oraz Cheeba.

Obecnie zespół pracuje nad kolejną swoja płytą, w odróżnieniu do „De Mono Symfonicznie” De Mono Akustycznie.

 

TYM RAZEM ZAPRASZAMY NA KONCERT DE MONO AKUSTYCZNIE

Skład Zespołu:

Wokal: Andrzej Krzywy

Gitara basowa: Piotr Kubiaczyk

Instrumenty klawiszowe + wokal: Paweł Dampc

Saksofony, instrumenty perkusyjne wokal: Paweł Pełczyński

Gitara + wokal: Tomasz Banaś

Perkusja: Marcin Korbacz Gitara + wokal: Zdzisław Zioło 

Trwa wiosenna trasa koncertowa zespołu De Mono z okazji 30 lat istnienia. Zespół koncertował m.in w Kielcach, gdzie na zagrał aż dwa koncerty - na pierwszy bowiem bilety zostały sprzedane natychmiast. De Mono akustycznie, czyli 30 lat zespołu - na jesień planowana jest druga część trasy koncertowej, podczas której De Mono można będzie usłyszeć zarówno na południu kraju, jak i na Lubelszczyźnie. Podczas koncertów usłyszymy wiele hitów De Mono, tym razem jednak zaaranżowanych nieco inaczej i na nowo - to również bliski kontakt z publicznością i swoisty z nią dialog. Obok największych hitów lider Zespołu Andrzej Krzywy opowiada historię...

De Mono gra elektrycznie, symfonicznie i akustycznie. Wiosenna trasa koncertowa i występ w Żywcu to akustyczna wersja legendy polskiej muzyki.

De Mono - gdzie jeszcze?

Już 20 marca Zespól pojawi się w Bielsku - Białej. 21 marca gościć będziemy Zespół w Żywcu.

Puławy - 29 marzec

Chełm - 1 kwiecień

Lublin - 2 kwiecień

Hrubieszów - 4 kwiecień

Zamość - 5 kwiecień.

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły