Bez komentarzy

Dwanaście lat temu 2 kwietnia o godzinie 21.37 świat wstrzymał oddech. Słowa, które padły na placu Świętego Piotra, poruszyły wszystkich. Największy autorytet w historii polskiego kościoła Jan Paweł II „powrócił do domu Ojca". W polskich miastach zawyły syreny, na Wawelu smutną wieść oznajmił dzwon Zygmunta. Na placach i wzdłuż ulic pojawiły się znicze.  Co nam zostało z tych dni?

Zobacz także: "Tadeusz Gołuch. Śladami jego pamięci"- wspomnienia o Janie Pawle II

26 lat trwał pontyfikat największego z Polaków. Już od początku lat 90. Jan Paweł II cierpiał na chorobę Parkinsona, która wraz z upływem czasu znacznie postępowała. Stało się to źródłem licznych spekulacji dotyczących ustąpienia z pełnionej funkcji. Tak się jednak nie stało. Cierpiący, ale zawsze godnie, do końca pełnił swoją posługę. Na początku lutego 2005 roku stan zdrowia papieża jednak się pogorszył. Na dwa miesiące Jan Paweł II wycofuje się z życia publicznego, przechodzi grypę i zabieg tracheotomii. Koniec marca to dramatyczna walka o życie papieża, bowiem wysoka gorączka powoduje dalsze osłabienie. To jednak wstrząs septyczny połączony z zapaścią sercowo - naczyniową. 2 kwietnia rano papież traci przytomność, a wieczorem jego organizm wchodzi w stan śpiączki. O godzinie 21.37 diagnoza Renato Buzzonettiego nie pozostawia złudzeń - osobisty lekarz papieża stwierdza ustanie funkcji życiowych.

Zarząd Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu, Klub Górskiej Turystyki Jeździeckiej Oddziału Babiogórskiego w Żywcu, Koło PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce serdecznie zapraszają na XII Ogólnopolskie Ognisko Papieskie, które odbędzie się 2 kwietnia na Hali Boraczej.

W programie zaplanowano m.in. Mszę Świętą z okolicznościowym kazaniem Ks. Kapelana na temat Świętego Jana Pawła II, chwilę zadumy przy ognisku, odśpiewanie "Barki".

 Zobacz także: "Tadeusz Gołuch. Śladami jego pamięci"- wspomnienia o Janie Pawle II

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły