Bez komentarzy

Tytułowe motto koncertu zawarte w słowach księdza Józefa Tischnera bez wątpienia odzwierciedla przesłanie Fundacji Braci Golec.

Na koncert podopiecznych Fundacji zapraszamy już w najbliższy piątek 21 kwietnia na godzinę 19 do Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu.

Będzie to koncert o charakterze powitalnym, bowiem piątkowe granie to nic innego jak powitanie w muzycznej małej rodzinie rodziców dzieci uczęszczających do nowo powstałych ognisk w Lipowej i Porąbce.  Podczas uroczystości jednocześnie przedstawieni zostaną  instruktorzy i działalność  fundacji. Będzie to także koncert integracyjny, dający podopiecznym z różnych ognisk okazję do wymienienia się muzycznymi doświadczeniami, poznania instruktorów z innych placówek i po prostu wspólnego muzykowania. Będzie to wreszcie koncert podsumowujący działalność fundacji, zwłaszcza rezultaty kampanii 1%, ale także przybliżający inne projekty, takie jak: Przestrzeń dla Pieśni, Letnie Warsztaty Artystyczne, Klasa Mistrzowska i wszelkie inicjatywy wspierające młodych ludzi w rozwijaniu własnych talentów.

Co w programie?

W piątkowy wieczór czeka nas przede wszystkim muzyczny występ grup dzieci ze wszystkich ognisk. Zobaczymy także wspólny występ instruktorów. Organizatorzy zaplanowali także pokaz multimediów prezentujących działalność fundacji oraz osiągnięcia dzieci.

Oddajmy głos Fundacji Braci Golec:

„Niektóre nasze przedsięwzięcia są starannie zaplanowane, inne rodzą się pod wpływem chwili, ale wszystkie mają na celu wzrastanie w tradycji – poprzez pamięć o niej oraz jej poszanowanie i rozwijanie, w szczególności muzyczne. Nie bez powodu na motto naszego grania wybraliśmy słowa księdza Józefa Tischnera… Zapraszamy przede wszystkim rodziców naszych podopiecznych, współpracujące z nami organizacje oraz lokalne instytucje wspierające działalność naszej fundacji, zwłaszcza Urząd Miejski w Żywcu i urzędy gmin powiatu żywieckiego. A także oczywiście wszystkich miłośników ludowego grania.”

Udostępnij Drukuj E-mail