Bez komentarzy

Od maja do września w Zespole Szkół w Rycerce Górnej będzie realizowany Projekt Poczuj Rytm i Tańcz realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2017. Koordynatorem jest Aleksandra Bednarz, a organizatorem Stowarzyszenie ON/OFF. Dzieci i młodzież będą rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię ruchową we współczesnych, klasycznych i tradycyjnych stylach tanecznych.Program będzie wzbogacony zajęciami interdyscyplinarnymi z zakresu teatru, muzyki, rytmiki i zajęć wokalnych. Co tańczymy, kiedy śnimy to temat przewodni warsztatów. To właśnie w snach, marzeniach sennych, sennikach i swoich sennych doświadczeniach szukać będziemy inspiracji do ruchu.”

Na zakończenie projektu 27 sierpnia 2017 r. w Zespole Szkól w Rycerce Górnej odbędzie się pokaz finałowy projektu, czyli przedstawienie podsumowujące to, co dzieci nauczyły się przez cały cykl warsztatów. Na pokaz finałowy zostaną zaproszeni rodzice i goście.

W ramach projektu odbędą się:

Zajęcia praktyczne
Podstawy tańca klasycznego (prowadząca: Anna Sąsiadek), taniec współczesny (prowadząca: Kaya Kołodziejczyk), fusion (prowadząca: Monika Majewska), wzbogacone o naukę regionalnych tańców ludowych (prowadząca: Natalia Banaś).
Zajęcia teoretyczne
Cykl wykładów o historii tańca polskiego i światowego, wzbogaconych o projekcje audiowizualne, projekcje filmów i spektakli, prowadzone w przystępnej i atrakcyjnej dla młodych odbiorców formie. (prowadząca: Anna Sąsiadek)
Zajęcia interdyscyplinarne
Taniec i spektakle taneczne często wykorzystują działania interdyscyplinarne. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach teatralnych, na których będą używać umiejętności ruchowych do budowania etiud i małych form teatralnych i nauczą się jak świadomie posługiwać się ciałem w działaniach performatywnych (prowadząca: Aleksandra Bednarz). Będą także pracować nad rytmiką i umuzykalnieniem na zajęciach muzyczno-wokalnych (prowadząca: Agnieszka Płoszajska).
Wyjazdy na spektakle
Czynne uczestnictwo dzieci i młodzieży w wydarzeniach kulturalnych i tanecznych jest ważnym elementem edukacji kulturalnej, dlatego w ramach projektu uczestnicy zajęć będą mieli możliwość dwukrotnego wyjazdu na spektakle teatru tańca.

Źródło: http://www.onoffsto.com.pl

Udostępnij Drukuj E-mail