Bez komentarzy

Dzień Samorządu Terytorialnego jest polskim świętem, obchodzonym każdego roku 27 maja. Święto uchwalone zostało przez Sejm RP w 2000 roku. Jest wynikiem ustawy z 8 marca 1990 roku, która przynosząc decentralizację władzy publicznej, tym samym oddała głos społecznościom lokalnym. Pierwsze w powojennej Polsce wybory do rad miast i gmin odbyły się właśnie 27 maja 1990 roku.  Stanowiły jednocześnie dowód na to, że potrafimy sami kształtować lokalne środowisko.

Obchodzony 27 maja Dzień Samorządu Terytorialnego jest więc świętem nie tylko tych, którzy zasiadają w gminnych radach. Z ciekawostek dodamy, iż katolicką patronką polskich samorządowców jest święta Kinga. Warto podkreślić, iż 27 maja obchodzimy więc święto całej lokalnej społeczności. To święto wszystkich mieszkańców, którzy poprzez udział w wyborach samorządowych, aktywne działanie w sołectwach, szkołach, zakładach - przyczyniają się do kształtowania samorządu. „Samorząd to jesteśmy wszyscy my" - podkreśla Burmistrz Miasta Antoni Szlagor.

Co będzie się działo w Żywcu?

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Żywcu odbędzie się szereg imprez okolicznościowych, które z pewnością będą atrakcyjne dla całej rodziny. Świętować zaczniemy już 26 maja, a same uroczystości objęte są honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora i Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty.

Szczegółowy program obchodów tego święta przedstawiamy na plakacie.

Na Dni Samorządu Terytorialnego zaprasza Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor:

Udostępnij Drukuj E-mail