Bez komentarzy

Kultowa Międzynarodowa Giełda Birofiliów ponownie w Żywcu.

W tym roku w Piwiarni Żywieckiej birofile z całej Polski oraz goście z zagranicy spotykają się na giełdzie już po raz dwudziesty drugi. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-17 czerwca. W piątek dla wszystkich miłośników wczesnego wstawania spragnionych unikalnych zdobyczy dla swoich kolekcji drzwi Piwiarni Żywieckiej otworzą się już o 6:00 rano.

Piętnaście minut później będzie można ruszyć na poszukiwania najcenniejszych birofiliów, które rozstawione będą przez wystawców w Ogródku Piwnym. Jak każdy pasjonat wie, trzeba się zjawić punktualnie by wyłuskać dla siebie prawdziwego białego kruka piwnego świata. Wymiana piwnych akcesoriów między pasjonatami będzie trwała przez cały dzień, ale oczywiście im szybciej zjawimy się na giełdzie, tym większe są nasze szanse na sowite łupy i wspaniałe zdobycze. Kolekcjonerzy birofiliów to niezwykłe grono, które łączą wieloletnie przyjaźnie podsycane przez wspólną pasję - giełda to również okazja do wyjątkowych spotkań. Nie bez powodu jest ona jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie.

Przy okazji targów o birofilistyczne perełki, sprzedaży czy wymian akcesoriów warto nastawić ucha na informacje przekazane w wywiadach przez jednego z pomysłodawców Giełdy Birofiliów pana Władysława Gawlińskiego oraz kilku wybitnych kolekcjonerów z wieloletnim doświadczeniem. Po nasyceniu "głodu nowości" na uczestników czeka napój bogów - piwo, które z pewnością przyda się do ugaszenia pragnienia.

Przed południem, przy chłodnym trunku odbędą się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, a w porze obiadowej Piwiarnia Żywiecka zaprasza na miskę gorącej strawy dla uczestników zmęczonych giełdowym targowaniem. Około godziny 17:00 odbędzie się loteria fantowa, a następnie wieczorną zabawę rozkręci DJ Wojtek.

Plan Giełdy:

16.06.2017 (Piątek)

6:00 Otwarcie Piwiarni Żywieckiej.

6:15 Otwarcie Ogródka Piwnego – Spotkanie kolekcjonerów z całej Polski i nie tylko – wymiana akcesoriów piwnych

09:00 Oficjalne otwarcie XXII Międzynarodowej Giełdy Birofiliów przez Antoniego Szlagora – Burmistrza Miasta Żywiec oraz pana Władysława Gawlińskiego

10:00 Wywiad z panem Władysławem Gawlińskim jednym z pomysłodawców Giełdy Birofilów

10:45 Wywiad z kolekcjonerem – „Pasja sposób na życie”

Od 11:30 do 13:30 Konkursy z nagrodami przy piwie prowadzone ze sceny przez prowadzącego – Mariana Kurowskiego

Od 13:30 - 14:00 Piwiarnia Żywiecka zaprasza na miskę gorącej strawy dla „zmęczonych” kolekcjonerów

O 17:00 – 18:00 Loteria fantowa (o 19:30 Obiór nagród z loterii).

20:30 – DJ Wojtek

 

17.06.2017 (Sobota)

6:00 Otwarcie Piwiarni Żywieckiej

6:15 Otwarcie Ogródka Piwnego – Spotkanie kolekcjonerów z całej Polski i nie tylko – wymiana akcesoriów piwnych

Ok 15:00 Zamknięcie Giełdy

Udostępnij Drukuj E-mail