Stowarzyszenie „Wspólnie Od Nowa” w Soli znalazło się w gronie laureatów konkursu Działaj Lokalnie na Żywiecczyźnie Żywieckiej Fundacji Rozwoju w Żywcu. Projekt  Od Nowa z Rodziną otrzymał dotację w wysokości 4500 zł.

Dzięki realizacji projektu planowane są w Soli cztery Pikniki Rodzinne. Pikniki odbędą się na boisku za Przedszkolem w Soli : 9 lipca w niedzielę, 22 lipca w sobotę (wyjątkowo na polach za studniami solankowymi) połączone z ogniskiem, 13 sierpnia w niedzielę oraz 2 września (na zakończenie wakacji) połączone z rodzinnym festynem przy muzyce DJ. Podczas pikników organizowane będą m in.: pokazy kina letniego: bajki pod chmurką, gry i zabawy dla dzieci, pokazy, wspólne grillowanie, taniec i śpiew.

Dzięki pozyskanym z projektu funduszom zakupione zostaną między innymi zestawy ławek i stołów, koce piknikowe, rzutnik, ekran projekcyjny, które będą dla wszystkich mieszkańców Soli w pełni dostępne.

Już w najbliższą niedzielę 9 lipca o godzinie 16:00 odbędzie się pierwszy piknik rodzinny, na który Stowarzyszenie „Wspólnie Od Nowa” serdecznie zaprasza.

 

zdjęcie: Sołectwo Sól

Udostępnij Drukuj E-mail