Bez komentarzy

Przed nami wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Już 21 lipca w piątek w żywieckim amfiteatrze Pod Grojcem (na scenie głównej) wystąpi zespół Akcent z liderem formacji Zenkiem Martyniukiem, twórcy wielu przebojów muzyki disco, m.in. „Przez Twe oczy zielone”.

Zespół Akcent powstał w 1989 roku. Założyli go: Zenon Martyniuk, występujący dotychczas w zespole Akord i Mariusz Anikiej, występujący wcześniej w zespole Centrum. W 1991 roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu, zatytułowana po prostu "Akcent 1". Znalazły się na niej pierwsze przeboje zespołu: "Chłopak z gitarą", "Dajcie mi gitarę", "Tabu tibu". W sierpniu 1991 r. obaj muzycy wyjechali do Belgii. Tam nagrali drugi album zespołu "Żegnaj mała". Wkrótce potem zespół się rozpadł. Po powrocie z Belgii Zenek i Mariusz reaktywowali zespół Akcent. W krótkim czasie wydali dwie kasety: na jednej, "Dajcie mi gitarę", zawarli 10 piosenek pochodzących z pierwszych dwóch albumów zespołu, w nowych wersjach. Druga, „Słuchajcie chłopcy" zawierała premierowe kompozycje. Kolejne lata to wiele udanych wydawnictw muzycznych oraz różne zmiany personalne w zespole. Niezmienny pozostawał udział w jego składzie Zenka Martyniuka.

W latach 2006-2015 rośnie coraz bardziej popularność zespołu.  Bardzo ważną datą jest rok 2014, gdzie utwór Przez Twe oczy Zielone otrzymuje nagrodę publiczności na festiwalu w Ostródzie. Kolejnym sukcesem w roku 2015 roku jest otrzymanie statuetki Osobowość Roku, którą to Zenon Martyniuk odbiera podczas wielkiej gali. W roku 2015 pojawia się w kinach film o muzyce Disco Polo, w którym to reżyser wykorzystuje kilka utworów Akcent to świadczy o popularności zespołu. Utwór „Przez Twe oczy zielone” staje się mega hitem w każdym zakątku Polski słuchają go nie tylko dorośli, lecz i dzieci, muzyka trafia to kilku pokoleń. Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej po wygranym meczu z Irlandią w szatni tańczy w rytm muzyki Zenka. Lider zespołu coraz częściej jest zapraszamy do mediów publicznych, między innymi jest gościem słynnego programu Kuba Wojewódzki, czy też programu Agaty Młynarskiej – Świat się kręci...

Zenka Martyniuka i zespołu „Akcent” będzie można posłuchać w piątek, 21 lipca od godz. 21.00. Bilet można kupić w kasie Miejskiego Centrum Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15.30.

Materiały prasowe.

_________________________________________________________________________

UWAGA KONKURS!!!

Do wygrania 2 podwójne wejściówki na piątkowy koncert Zespołu Akcent i Zenka Martyniuka. Co trzeba zrobić?
Wystarczy nadesłać odpowiedź na pytanie: DLACZEGO CHCĘ OTRZYMAĆ BILET NA KONCERT ZESPOŁU AKCENT? w prywatnej wiadomości na naszym fanpage'u.
Konkurs trwa do czwartku 20 lipca do godziny 12:00.
Zwycięzców wybierzemy spośród autorów nadesłanych odpowiedzi, zostaną oni powiadomieni o wygraniu w wiadomości prywatnej. 

 

Udostępnij Drukuj E-mail