Bez komentarzy

W najbliższy czwartek 3 sierpnia do Rajczy, a w piątek 4 sierpnia do Żywca przyjedzie Naukobus – nowoczesne laboratorium mobilne z Centrum Nauki Kopernik.

Co kryje się pod tą nazwą?

Naukobus to mobilna wystawa z ponad dwudziestoma eksponatami, które można dotknąć i przetestować. Poprzez łączenie nauki i zabawy najmłodsi przeprowadzą doświadczenia z zakresu fizyki, będą mogli poznać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce – a to wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Z dala od szkolnej tablicy i kredowego pyłu uczestnicy dowiedzą się, jak powstaje film, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa, spróbują również oszukać swoje zmysły. Angażujące uczniów eksperymenty to sposób na rozbudzenie ich ciekawości i zainspirowanie do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Naukobus to kolejny program obok Uniwersytetu Młodego Odkrywcy i Wsparcia dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności nauki ujętej w tzw. strategii Gowina dla nauki i szkolnictwa wyższego.

Przyjazd Naukobusa do Żywca jest inicjatywą Senatora RP Tadeusza Kopcia oraz Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy więc:

3 sierpnia:

- 10.00 Zwardoń

- 11.00 Sól

- 12.00 Rycerka Dolna i Kiczora

- 13.00 Rajcza

- 14.00 Laliki i Istebna

- 15.00 Zwardoń

4 sierpnia w godz. 10-14 do I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu.

 Opis eksponatów znajduje się tutaj

Udostępnij Drukuj E-mail