Bez komentarzy

Zakończenie piątkowych zmagań konkursowych, podczas jednego z największych festiwali folklorystycznych w kraju, czyli TKB, zapowiada się ekscytująco! Około godziny 21.00 na scenie żywieckiego Amfiteatru zagra gość specjalny – Megitza Trio.

TKB to największa w kraju impreza folklorystyczna, zrzeszająca miłośników kultury ludowej z kraju i świata. Przez 9 dni, w kilku różnych miejscowościach w Polsce, odbywają się koncerty, pokazy artystyczne – wszystko na dużych plenerowych scenach.

Zmagania konkursowe TKB w Żywcu 4 sierpnia rozpoczną się od godziny 18.00. Zaplanowano występy pięciu grup, w tym ekip z Węgier i Chorwacji. Publiczność po obejrzeniu pokazów artystycznych, będzie mieć okazję usłyszeć wyjątkową muzykę, oryginalnego zespołu Megitza Trio.

Formację tworzy trójka przyjaciół. Liderką jest błyskotliwa Małgosia „Megitza” Babiarz, która jednocześnie jest autorką tekstów i muzyki, kontrabasistką i wokalistką. Stasiu Rzadkorz to utalentowany akordeonista, rodowity góral i świetny wokalista. Trzeci z grupy to Marcin Leśniak, pochodzący z USA, wszechstronny muzyk: gitarzysta, skrzypek i wokalista.

Podczas TKB 2017, zespół Megitza Trio oprócz koncertu w Żywcu, ponownie jako gość specjalny zagra 5 sierpnia w Oświęcimiu.

Organizatorami TKB są: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, samorządy Wisły, Szczyrku, Żywca, Makowa Podhalańskiego, Oświęcimia, Istebnej i Ujsół oraz Koło Miejscowe PZKO w Jabłonkowie.

Udostępnij Drukuj E-mail