Bez komentarzy

Wystartowała III edycja programu stypendialnego Funduszu Natalii Partyki. W partnerstwie z siecią Biedronka Fundusz Natalii Partyki wspiera młodych zdolnych sportowców borykających się z różnego typu trudnościami w rozwoju kariery, którzy szukają dofinansowania treningów lub startu w zawodach. Każde stypendium w ramach Funduszu to 10 000 zł na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych. Swoją kandydaturę można zgłaszać do 26 września. Grupę docelową programu stanowią utalentowane sportowo osoby w wieku 17-22 lata.

„Często spotykam osoby, które muszą zmagać się z wieloma przeszkodami, aby móc kontynuować uprawianie sportu. Doskonale ich rozumiem, bo sama przeszłam tę drogę. Staram się być dla nich inspiracją. Postanowiłam także pomagać w bardziej wymierny, finansowy sposób. Dlatego razem z Fundacją Dobra Sieć będziemy pomagać młodym sportowcom, aby mogli stawić czoła przeciwnościom losu.”-  mówi Natalia Partyka.

„W dwóch edycjach Konkursu stypendia zdobyło już 22 utalentowanych sportowców. W II edycji do grona stypendystów dołączyła długodystansowa pływaczka Justyna Burska, a Dominik Bury – młody Mistrz Polski 2016 w biegach narciarskich stylem klasycznym otrzymał wsparcie po raz drugi. Stypendyści Funduszu zostali również Bartosz Tyszkowski – zdobywca srebrnego medalu w pchnięciu kulą podczas Igrzysk Paraolimpijskich w RIO oraz Maria Andrejczyk, która z sukcesem zakończyła udział w olimpiadzie w Brazylii, zajmując czwartą pozycję w konkursie rzutu oszczepem"- podsumowuje Anna Koseska z Fundacji Dobra Sieć.

Co zrobić, by zdobyć stypendium? Szczegółowe informacje i wniosek do wypełnienia znajdziecie tutaj

Źródło: Fundusz Natalii Partyki

Udostępnij Drukuj E-mail