Bez komentarzy

I Święto Pieśni – Przegląd im. Zofii i Józefy Sordyl stanowi finał dwuletniego projektu „Przestrzeń dla PIEŚNI”. Celem projektu było przywrócenie rangi pieśni jako podstawy kultury tradycyjnej, rozszerzenie repertuaru pieśni Beskidu Żywieckiego oraz powiększenie grona osób, które chętnie i bez oporów śpiewałyby dawno zapomniane melodie.

Główną osią i założeniem całego przedsięwzięcia była transmisja międzypokoleniowa, czyli przekazywanie wiedzy i umiejętności zdobytych przez starsze kobiety wychowane w duchu tradycji młodszym uczestniczkom kultury. Mistrzynie Tradycji, siostry Zofia i Józefa Sordyl, przez dwa lata dzieliły się wiedzą i umiejętnościami z 14 edukatorkami oraz animatorkami. Poza zajęciami ze specjalistami z dziedziny śpiewu białego dziewczęta miały możliwość uczestniczenia w zajęciach terapii i rehabilitacji głosu, a także samodzielnego prowadzenia zajęć na warsztatach dziecięcych.

Rekrutacja do przeglądu wystartowała 31 sierpnia. Na to wydarzenie serdecznie zapraszamy wszystkie grupy śpiewacze, duety oraz solistów. Aby wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie: https://goo.gl/forms/tfl5DBANypuFqYb23 i dołączyć do niego dwa nagrania pieśni a cappella, przesyłając je mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje zamieszczono w regulaminie.

Wykonawcy dziesięciu najlepszych utworów wybranych spośród zgłoszeń przez komisję rekrutacyjną zostaną zaproszeni na I Święto Pieśni - Przeglądzie im. Zofii i Józefy Sordyl, które odbędzie się w dniach 28–29 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach. Czas przeglądu to okazja do wspólnego śpiewania – nie tylko solowego, lecz także grupowego – poznania możliwości swojego głosu i dziękowania śpiewem za ten dar. To także czas integracji, nauki podczas warsztatów i prelekcji oraz dobrej zabawy. Zakończeniem przeglądu będzie koncert finałowy (29 października), w którym wystąpią wszyscy laureaci oraz goście specjalni.

Udostępnij Drukuj E-mail