Bez komentarzy

„Na nogi" kije w dłoń w Góralskie Babie Lato to projekt sportowo-rozrywkowy organizowany przez Grupę Rachowiecką ze Zwardonia. Głównym celem imprezy jest propagowanie aktywności fizycznej oraz wiosek agroturystycznych znajdujących się w Beskidzie Żywieckim u podnóża góry Rachowiec, czyli Sól Kiczora, Zwardoń, Sól.

Przez realizację projektu organizatorzy chcą „pokazać jak największej grupie turystów zwardońską dziedzinę, gościć regionalną kuchnią i folklorem w najpiękniejszym miejscu na ziemi, którego uroki, przyroda, krajobrazy, cisza pozwala na autentyczny wypoczynek od wielkomiejskiego zgiełku."

Miejscem imprezy z okazji przywitania złotej jesieni będzie „plac-parking" przed BAREM SZAŁAS w centrum Zwardonia. Rozpoczęcie 16 września od godz. 10.00.

 

PROGRAM

Część rekreacyjno- sportowa

10.00 rozpoczęcie imprezy, powitanie gości przyjmowanie zgłoszeń do Rajdu NORDIC Walking

10.45 rozgrzewka z instruktorami

11.00 Start Rajdu Zwardoń-Sól Kiczora ścieżką „Rachowiecką „około 12 km"

Podczas rajdu obowiązkowo marsz Technika Nordic Walking

13.00 Wręczenie atrakcyjnych nagród i upominków

Część artystyczna i rozrywkowa

14.30 - 19.00   Występy zespołów regionalnych i kapel góralskich m.in.:

14.30 OCHODZITA

16.00 Zespół KONIAKÓW

17.00 ZWYRTNI

18.00 GWIAZDA WIECZORU /NIESPODZIANKA/

19. 00 FESTYN z orkiestrą na żywo z zespołem „PASIERBKI”

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu bądź odwołania części lub całości imprezy bez podania przyczyny oraz zmiany miejsca odbywającej się imprezy w razie złych warunków atmosferycznych.

W ramach międzynarodowego spotkania zbójników odbędzie się prezentacja poszczególnych grup zbójników z pogranicza. Przewidziane są dodatkowe atrakcje dla dzieci  jak mini quady, zjeżdżalnie, dmuchane zamki i wiele innych w tym stoiska regionalne i promocyjne.

PATRONAT IMPREZY objął senator RP Tadeusz Kopeć Polska Razem Zjednoczona Prawica.

Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X" Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Żywieckiej Fundacji Rozwoju"

Natomiast 17 września przeprowadzony będzie kurs na instruktora nordic walking. Koszt szkolenia to 400 zł (dodatkowo licencja instruktorska PZLA = 200 zł).  Szkolenie poprowadzi wykwalifikowana kadra PSNW - prezes i trener PSNW - Paulina Ruta.

 

Udostępnij Drukuj E-mail