Bez komentarzy

Ruszyły zapisy na ogólnopolskie wydarzenie „Czyste Beskidy”, które odbędzie się 30 września w Rajczy. Podobnie jak znana już w naszym kraju inicjatywa „Czyste Tatry” – ma ono na celu posprzątanie terenów górskich, tym razem w Beskidzie Żywieckim.

Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w akcji „Czyste Beskidy” mogą zarejestrować się poprzez stronę internetową www.czystebeskidy.pl.

Akcja sprzątania obejmie okolice Worka Raczańskiego, włączając w to schroniska na: Hali Lipowskiej, Rysiance, Krawcowym Wierchu, Wielkiej Raczy, Rycerzowej i Przegibku. Wydarzenie opierać się będzie przede wszystkim na wolontariacie i dobrowolnej pracy ochotników z całej Polski.

Akcję Czyste Beskidy koordynują lokalni działacze Marta Matuszna-Wejchenig, Marta Słowik-Bałaś, Rafał Bałaś oraz Szymon Waluś.

Proponowane trasy:

 

Gmina Rajcza

1. Rajcza – Nickulina – Hala Redykalna – Hala Boracza – Rajcza. 18,5 km; ok 6 h.

MAPA

 

2. Rycerka górna – Wielka Racza – Przegibek – Rycerka górna. 19,5 km; 6,30 h.

MAPA

 

Gmina Ujsoły

3. Złatna huta – hala lipowska (żółtym i niebieskim szlakiem) – Hala Rysianka – Złatna huta. 10 km; 3,30 h.

MAPA

 

4. Soblówka – Rycerzowa – Soblówka. 10,5 km; 3,30 h.

MAPA

 

Gmina Milówka

5. Kamesznica – Fajkówka – Barania Góra – Schronisko Przysłop – Czabanula – Kamesznica górna. 19,5 km; 6,30 h.

MAPA

 

6. Kamesznica Złatna – szlak zielony, w dół drogą rowerową. Ok 5km; ok 3 h.

MAPA

 

Mimo dowolności w wyborze przygotowane zostało 6 propozycji tras dla osób, które będą w tym rejonie po raz pierwszy lub po prostu chcą przyłączyć się do większej grupy. Każda z tych 6 tras jest pętlą po to, by móc zaparkować samochód w punkcie wyjścia i zejścia z trasy. Każda z tych tras będzie miała swoją opiekunkę lub opiekuna, którzy poprowadzą grupę.

Wszelki transport w ramach akcji należy przewidzieć w własnym zakresie, używając własnego samochodu bądź komunikacji publicznej.

 

Udostępnij Drukuj E-mail