Bez komentarzy

 "Jeżeli masz rodzinę, która uwielbia smak przygody i chcesz jej dostarczyć niesamowitych wrażeń, koniecznie zapisz się na rodzinny rajd samochodowy. Dzięki temu nie tylko spędzisz wspaniały dzień, ale pokażesz swojej rodzinie jak piękny jest region pogranicza polsko-słowackiego w Beskidzie Żywieckim. A to, że Twoje dzieci będą mogły wygrać atrakcyjne niech będzie dodatkową motywacją. Ideą Rajdu jest promocja regionu pogranicza polsko-słowackiego oraz propagowanie spędzania czasu ze swoją rodziną w sposób aktywny, pozwalający na zapoznanie się z bogactwem dziedzictwa przyrodniczego i kulturalnego regionu." - zachęcają organizatorzy.

Rodzinny rajd samochodowy, którego organizatorem jest gmina Rajcza odbędzie się  w sobotę 28.10.2017 roku na terenie 14 gmin pogranicza: Radziechowy-Wieprz, Węgierska Górka, Milówka, Rajcza, Ujsoły, Novoť, Oravská Lesná, Zakamenné, Nová Bystrica, Stará Bystrica, Klubina, Zborov nad Bystricou, Oščadnica, Skalité.

Miejsce startu rajdu będzie na terenie Gminy Radziechowy Wieprz około godziny 8.30. Meta Rajdu zlokalizowana będzie w Zwardoniu około godz.17.00. 

Jak to będzie wyglądać?

Załogi startują w Rajdzie korzystając z własnych pojazdów, oznakowanych numerami startowymi. Załogę każdego pojazdu tworzą minimum 3 osoby w tym 2 osoby dorosłe oraz dziecko. Pozostała część załogi w dowolnej konfiguracji, lecz nie większą niż 5 osób. Rodzinę mogą tworzyć np. mama, tata, dziadkowie, ciocie, wujkowie oraz dzieci.

Konkurencje dla małych i dużych

Na wyznaczonej trasie rodziny biorą udział w różnych konkurencjach, przemieszczając się swoimi pojazdami od punktu A do punktu B. Drużyny będą wykazywać się wiedzą motoryzacyjną, umiejętnościami technicznymi oraz sportowymi. Wszystkie zadania będą wykonywane wspólnie - rodzinnie. Znajdą się również zadania dla dzieci, dopasowane do grupy wiekowej. Stacji będzie około 10.

Tak niesamowita atrakcja zapewni wszystkim dzieciom uśmiech na twarzy i pełen bagażnik nagród gwarantowanych za każde wykonane przez nich zadanie. Osoby dorosłe w swych konkurencjach zbierają punkty na nagrody główne zajmując odpowiednio miejsca 1,2 i 3.

Każda drużyna może wystylizować swoją rodzinę oraz samochód, którym będą się poruszać w stylu regionalnym. Mogą to być regionalne stroje, lub nawiązujące do tematyki różnorodnych sportów górskich. Organizatorzy przewidują  nagrodę dla najciekawszej stylizacji samochodu, rodziny oraz nazwy zespołu. 

Każda ekipa otrzyma pakiet startowy oraz przewodnik drogowy lunch oraz ciepły posiłek na mecie.

Pamietaj by zgłosić swoją załogę w  formularzu zgłoszeniowym

 

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail