Bez komentarzy

W sobotę odbędzie się wielkie sprzątanie Beskidów. O akcji Czyste Beskidy najlepiej opowiedzą nam sami organizatorzy:

„Już za kilka dni po raz kolejny wyruszymy na górskie szlaki uzbrojeni w worki na śmieci i rękawiczki. Będzie również specjalna, 23-kilometrowa trasa dla biegaczy.

Połączona ze sprzątaniem wycieczka biegowa poprowadzi trasą Ultramaratonu Chudy Wawrzyniec, odbywającego się co roku na granicznych szlakach Beskidu Żywieckiego. Start ze Złatnej, niebieskim szlakiem na Krawców Wierch, dalej po granicy przez Grubą Buczynę i Przełęcz Bory Orawskie do Trzech Kopców i przez Halę Rysia...nkę, Halę Lipowską, żółtym szlakiem do Chaty na Zagroniu, gdzie będzie się odbywało zakończenie imprezy.

Biegową grupę poprowadzą: Rafał Bałaś - drugi zawodnik tegorocznego Chudego Wawrzyńca i współorganizator akcji "Czyste Beskidy", Wojciech Probst - zwycięzca biegu i organizator Chudego - Krzysztof Dołęgowski. Chłopaki chcą pokazać, że dbają o tutejsze ultramaratońskie ścieżki przez cały rok, zwrócić uwagę biegaczy na rosnący problem śmieci na górskich imprezach, jak równiez zwyczajnie - świecić przykładem.

Akcja "Czyste Beskidy" odbyła się po raz pierwszy w październiku ubiegłego roku. Mimo niesprzyjającej aury (w górach spadł śmieg!) na szlaki wyruszyło 150 osób, które zebrały ponad tonę śmieci. W tym roku po raz kolejny ekipa TSG Młóckarnia, z której inicjatywy odbyło się zeszłoroczne sprzętanie, zaprasza na szlaki na terenach gmin Rajcza, Milówka i Ujsoły. Zaplanowano sprzątanie na 6 trasach zaczynających się i kończących w tym samym punkcie, gdzie można zaparkować samochód. Na każdą z tras wyruszy ekipa z opiekunem.

A na koniec, w Chacie na Zagroniu będzie można zjeść ciepłą zupę, posiedzieć przy ognisku, posłuchać muzyki regionalnej i poświętować dobrze wykonaną robotę.

Start imprezy: 30 września 2017, godz 7:30, Budynek Urzędu Gminy Rajcza, rynek w Rajczy
Formularz zapisów dla biegaczy: znajduje sie tutaj
Formualrz zapisów na inne trasy: znajduje się tutaj

Więcej informacji na stronie wydarzenia czystebeskidy.pl i na fanpage'u akcji na Facebooku: www.facebook.com/czystebeskidy

Zapraszamy serdecznie - pieszo i biegiem, podwińmy rękawy i zróbmy razem coś dobrego!"  

Udostępnij Drukuj E-mail