Bez komentarzy

Teroz "ino hoł, hoł hoł mery krismes!" a do nos przychuodził prowdziwy Mikołoj, biskup z loskom w łokulorak, a śnim janioł i deboł. Kiej w telewizyji zacyni pokozowaj hamerykańskigo Mikołoja to jo sie ni mogła nadziwić, myślałak se: nady prowdziwy Mikołoj to biskup, a tym jakosika inacyj wyglondo... a kiej prziseł to pytoł coby mu pociyrz powiedziej...
Dziecyska zaś sie przydrześniały:
"Świynty Mikołoju bier chłopców do raju, dziywcynta do piykła, niek łuzyjom ciepła" abo"Mikołoj nie wołoj nie zabijoj  kacek, przydzie mam z gronia, łupiece Ci placek" - wspomina  Dorota Gryglak -  autorka strony Górole Żywieccy - gwara i tradycja.

A u Wos jako było? 

Już po raz trzeci Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Rajczy organizuje przedświąteczną akcję dobroczynną „Zostań Świętym Mikołajem”. Jak co roku, jej celem jest przygotowanie świątecznych prezentów dla potrzebujących dzieci z Gminy Rajcza. Zachęcamy wszystkich ludzi do włączenia się w akcję: 

 

Mikołaj odwiedzi  Rajczę już 3 grudnia 2017 r. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury i rozpocznie się o godz. 15.00 przedstawieniem "Smerfne marzenia o śniegu":

Natomiast 8  i 9 grudnia odwiedzi dzieci z gminy Ujsoły:

 

Zachęcamy również do udziału w Świątecznym Konkursie Plastycznym pt. "MOJA ŚWIĄTECZNA CHOINKA". Prace przyjmowane będą do 15 grudnia 2017 r., w czterech kategoriach wiekowych - od maluchów po osoby dorosłe. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się w styczniu 2018 r., wtedy też w Centrum Kultury otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nadesłane prace. Szczegóły na plakacie : 

 

Udostępnij Drukuj E-mail