Bez komentarzy

Narciarski Rajd Chłopski to nie tylko sportowa rywalizacja podczas licznych konkurencji biegowych i sprawnościowych, z planem których szczegółowo można zapoznać się tutaj

To również okazja do promocji walorów turystycznych i gastronomicznych Gminy Rajcza oraz innych Gmin, które biorą udział w Rajdzie. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się ona pod nazwą TARGI SMAKÓW. Będą one otwarte dla wszystkich zainteresowanych w drugi dzień Rajdu, czyli w sobotę 27 stycznia, od 11.30 do 14.00, na nowej hali sportowej w Rajczy. Wszyscy, którzy odwiedzą TARGI SMAKÓW będą mogli skosztować smakołyków przygotowanych przez poszczególne Gminy oraz zaznajomić się z ich ofertą turystyczną.

Szczególnie  zachęcamy również do udziału w  zabawie integracyjnej wszystkich gości, uczestników drużyn rajdowych oraz mieszkańców gminy Rajczy i okolicznych gmin. Tegoroczna odsłona Narciarskiego Rajdu Chłopskiego rozpocznie  się w rytmach muzyki z lat 80 - tych.  W ramach imprezy odbędzie się konkurs na najciekawsze przebranie. Szczegóły na plakacie:

Wszystkich biegaczy  zachęcamy do podjęcia wyzwania i spróbowania swoich sił w biegu narciarskim "Beskidy Bez Granic" na dystansie 20 km, który  planowany jest na   28 stycznia w Zwardoniu:

Od kilku lat w ramach Narciarskiego Rajdu Chłopskiego odbywa się  również Otwarty Zimowy Bieg Górski "Wilcze Gronie". Trasa biegu prowadzi od rajczańskiego amfiteatru, przez okalające miejscowość: Suchą Górę i niedaleką Kiczorę, aż schodzi zboczem na metę, umiejscowioną u podnóża wzgórza Compel. To 15 kilometrów wiodących na początku przez drogę asfaltową, a następnie przez ścieżki górskie, niełatwe podbiegi i obniżenia terenu, a to wszystko wśród lasów i polan majestatycznego Beskidu Żywieckiego. „Wilcze Gronie” gromadzą coraz większą rzeszę biegaczy z całej Polski, a nawet z zagranicy, co znacznie wpływa na  prestiż tego biegu w środowisku sportowców.  Więcej o "Wilczych Groniach" znajdziesz  tutaj

 

Udostępnij Drukuj E-mail