Bez komentarzy

Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu zaprasza wszystkich miłośników gór 10 lutego na Drogę Światła na Halę Lipowską. Impreza organizowana jest corocznie, na pamiątkę "kursu narciarskiego", w którym uczestniczył ks. Karol Wojtyła i Jerzy Ciesielski w dniach 09 - 12 lutego 1958 r. To wtedy ks. Karol Wojtyła zapisał słynne słowa w pamiętniku Marii Kiwierskiej "W górach chodź zawsze tak, aby nie gubić znaków - Wujek".

Planowany jest przejazd autokarem w cenie 12 zł spod MCK w Żywcu. Możliwe są przystanki  na trasie Żywiec - Ujsoły według potrzeb. Zapisy i informacje w biurze przy ulicy 3 Maja 16 w Żywcu lub telefonicznie 33 8612634.

Drogę Światła wytyczono w 2006 roku na najbardziej malowniczym odcinku Szlaku Papieskiego, wiodącym ze Złatnej Huty na szczyt Lipowskiej. Na odcinku Złatna Huta - Góra Lipowska (1324 m n.p.m.) usytuowanych jest 14 kamiennych głazów z mosiężną tablicą, z wyrytymi na nich nazwami stacji, insygniami papieskimi i wizerunkiem Ojca Świętego, przedstawiających kolejne stacje drogi krzyżowej tzw. „Drogi Światła”. 

Hala Lipowska rozciąga się nad Węgierską Górką, Milówką i Ujsołami.  Przy dobrej widoczności widoki zapierają dech w piersiach.

  

zdjęcia: profil fb Schronisko PTTK na Lipowskiej 

Udostępnij Drukuj E-mail