Bez komentarzy

To bez wątpienia najważniejsza impreza biegowa w naszym regionie i jedna z największych w naszym kraju. Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego o "Puchar Starosty Żywieckiego" startuje w tym roku po raz XIX w dniu 18 marca 2018 r. Do tej pory jest już zgłoszonych ponad 1500 biegaczy.

Jak zwykle trasa Półmaratonu będzie przebiegała malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą wokół Jeziora Żywieckiego, położonego w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Zarówno start jak  i meta biegu usytuowana jest na Żywieckim Rynku. Dla biegaczy przewidziane są atrakcyjne nagrody. W ubiegłorocznej edycji Półmaratonu wzięło udział blisko 1725 biegaczy. Został wtedy pobity rekord trasy wśród mężczyzn. Poprzedni należał do Kenijczyka Lagata Juliusa i wynosił 01:06:18. Nowy rekord należy do Kenijczyka Joel Maina Mwangi i wynosi 01:06:01. Wśród kobiet najlepsza była Węgierka Zita Kácser z czasem 01:22:25.

Półmaraton rozpocznie cykl biegów pn. „Złota-50 tka” (nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny. W ramach cyklu oprócz Półmaratonu odbędą się także: Bieg na Grojec, Bieg na Żar, Bieg na szczyt Pilska oraz Bieg na Rysiankę, gdzie nastąpi uroczyste zakończenie „Złotej 50-tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów.

W związku z istotnymi zmianami w regulaminie biegu, organizatorzy proszą o wnikliwe zapoznanie się z jego treścią. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany:

1. Zgłoszenia i płatności odbywają się tylko drogą elektroniczną.
2. Termin zgłoszeń upływa z dniem 9 marca 2018 r. Po tym terminie zgłoszenie na bieg nie będzie możliwe.
3. Wypełniając formularz zgłoszeniowy, należy wybrać jedną z podanych stref startowych, do której zawodnik będzie przydzielony w dniu startu. Niepodanie tej informacji będzie skutkowało automatycznym przydziałem do ostatniej strefy startowej.
4. Wypełniając formularz zgłoszeniowy istnieć będzie opcja wyboru ręcznika lub koszulki. Przy wyborze koszulki należy podać swój rozmiar. Organizator gwarantuje zadeklarowany rozmiar przy zgłoszeniach tylko do 1.03.2018 r.
5. W związku z zapytaniami o punkty odżywcze, uprzejmie informujemy, iż podczas tegorocznego Półmaratonu zagwarantowane będą 2 butelki wody na każdym punkcie odżywczym dla każdego zawodnika.

Wszelkie niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie Półmaratonu TUTAJ.

Zdjęcie i film: Starostwo Powiatowe Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail