Bez komentarzy

Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik oraz Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w kolejnej - już 6. - edycji Dyktanda Gwarowego im. Renaty Madejczyk. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 kwietnia 2018. Tegoroczny konkurs, który odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. (tj. środa) w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka, będzie składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Uczestnicy mogą wziąć udział w jednym etapie (pisemnym) lub obu (pisemnym i ustnym). 

Dyktando ma na celu zainteresowanie młodego pokolenia językiem, kulturą i historią swojego regionu oraz ukazanie tkwiącego w nich piękna i bogactwa. Gwara ma ogromny wpływ na kształtowanie tożsamości lokalnej. Stanowi skarbnicę wiedzy o przeszłości, jest nośnikiem kultury, tradycji i obyczajów, dlatego należy ją pielęgnować i dbać o jej zachowanie.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 21 kwietnia 2018 (sobota) o godzinie 17:00 w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka.

Zainteresowani  proszeni są o zapoznanie się z  regulaminem oraz wypełnienie zgłoszenia.

Życzymy powodzenia!

źródło i grafika: OPG w Węgierskiej Górce

 

Udostępnij Drukuj E-mail