Bez komentarzy

7 marca br. o godz. 10.00 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbędzie się  w ramach imprezy „Wielkanoc w tradycji naszych przodków” konkurs plastyczny o tematyce świątecznej.  Organizatorami  konkursu są:  Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu przy współudziale Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, Gminnego Ośrodka Kultury w Łodygowicach  oraz Muzeum Miejskiego w Żywcu.  

Celem konkursu jest rozwijanie i poszerzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań plastycznych, skłonienie uczestników do zapoznania się z tradycyjnymi zwyczajami i obrzędami wielkanocnymi Żywiecczyzny, zainspirowanie uczestników do twórczych poszukiwań i swobodnej nieskrępowanej twórczości.

W konkursie weźmie udział ponad 200 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu żywieckiego, którzy najpierw wysłuchają krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych, a następnie pod okiem instruktorów samodzielnie wykonają prace konkursowe, których temat związany będzie  z obrzędami i tradycjami związanymi z okresem Wielkiego Postu i Wielkanocy, poczynając od „środy popielcowej” na „poniedziałku wielkanocnym” kończąc. Chodzi tu o zwyczaje „żywe” i funkcjonujące do dnia dzisiejszego na Żywiecczyźnie, jak również te, które uległy zapomnieniu.

 

Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi 12 marca br. o godz. 13.00 w Muzeum Miejskim w Żywcu – Dział Etnografii.

źródło i zdjecie : powiat.zywiec.pl

Udostępnij Drukuj E-mail