Bez komentarzy

Od niedzieli 11 marca zacznie obowiązywać korekta rozkładu jazdy pociągów. W związku z planowanymi pracami remontowo- modernizacyjnymi nie obędzie się niestety bez utrudnień. Na niektórych odcinkach wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

"Od 17 kwietnia aż do 28 maja z powodu remontu zostanie całkowicie zamknięty odcinek Bielsko-Biała Główna - Łodygowic. W tym czasie obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa. W trosce o komfort pasażerów w godzinach szczytowych przewidzieliśmy autobusy ekspresowe zapewniające przejazd między Bielskiem-Białą a Żywcem bez zatrzymania, co pozwoli maksymalnie skrócić czas podróży na remontowanym odcinku. Warto również zwrócić uwagę na trasę kursowania naszych pociągów do Zakopanego. Ze względu na prace od 28 kwietnia do 27 maja pociąg przyspieszony Ornak Katowice - Żywiec - Zakopane będzie kursował trasą okrężną przez Kozy, Kęty, Andrychów, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Lanckoronę i Suchą Beskidzką Zamek i bez wjazdu do Suchej Beskidzkiej.

Poza tym pomiędzy 17 kwietnia, a 28 maja weekendowy pociąg spółki PKP Intercity IC Soła Warszawa – Żywiec – Zwardoń będzie dojeżdżał tylko do Bielska-Białej Głównej. Stąd pasażerowie pojadą zastępczymi autobusami aż do Zwardonia. Oczywiście w odwrotnym kierunku będzie tak samo. Z kolei weekendowy pociąg TLK Halny Bydgoszcz – Bielsko-Biała – Żywiec – Zakopane będzie w tym czasie skierowany na trasę od Bielska przez Wadowice z pominięciem Żywca i Jeleśni, ale bez komunikacji zastępczej." - informuje Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Rozkład jazdy ważny od 11 marca dostępny jest  tutaj

źródło i grafika: Koleje Śląskie

Udostępnij Drukuj E-mail