Bez komentarzy

W piątek 16 marca br. o godz. 21.00 z kościoła w Milówce wyruszy Droga Krzyżowa na wzór ekstremalnej, po górach wokół Milówki: na Prusów, Halę Boraczą, Suchą Górę, Koniów i Zabawę (zejście do Nieledwii)."Chociaż pójdziemy w grupie, to jednak każdy idzie na własną odpowiedzialność. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść i mieć wolę odprawienia Drogi Krzyżowej."- informuje Parafia Milówka.

Dla kogo?

Trasa  to ponad 25 km w nocy, w trudnych chłodnych warunkach. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które chodzą po górach i mają bardzo dobrą kondycję. Warunkiem jest też zachowanie milczenia w czasie drogi. Każdy otrzyma tekst rozważań poszczególnych stacji.

Co koniecznie trzeba zabrać ze sobą?

Niezbędny jest ciepłe ubranie (okrycie przeciwdeszczowe, przeciwwietrzne, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista, oblodzona i śliska), spodnie chroniące przed wiatrem i deszczem, czapka, rękawiczki, plecak, latarka (najlepiej czołowa z zapasem baterii), mały zapas żywności (termos z gorącą herbatą, kanapki, czekolada), kijki do pieszych wędrówek, naładowany telefon.

W Drodze Krzyżowej będą uczestniczyć ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR, którzy w razie potrzeby udzielą pierwszej pomocy.

źródło i zdjęcie: Parafia Milówka

 

Udostępnij Drukuj E-mail