Bez komentarzy

Zbliża się drugie spotkanie w ramach projektu Astronomia pod Grojcem. Jego tematem będzie najbliższe, kosmiczne otoczenie naszej planety, czyli Układ Słoneczny.
Odbędzie się ono 23 kwietnia o godzinie 16:00, tym razem w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym "Dębina" przy ul. (nomen omen) Kopernika 2.

"Układ Słoneczny wczoraj i dziś" tak zatytułowane jet ten wykład. Czym jest? Dlaczego wygląda tak, a nie inaczej? W jaki sposób był postrzegany przez człowieka na przestrzeni lat i co wiemy o nim obecnie? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć gość, którym będzie dr hab. Zdzisław Golda z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień zajmujący się kosmologią, z wielką pasją do matematyki i liczb, a jednocześnie w niezwykle interesujący i prosty sposób opowiada o kosmosie. "Układ Słoneczny wczoraj i dziś" to swoista podróż w czasie, mająca na celu przedstawić słuchaczom, jak zmieniało się postrzeganie naszego Układu Słonecznego przez człowieka.

Gościem i prowadzącym odczyt będzie dr hab. Zdzisław Golda z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień zajmujący się kosmologią, z wielką pasją do matematyki i liczb, a jednocześnie w niezwykle interesujący i prosty sposób opowiada o kosmosie. Jest autorem wielu publikacji w dziedzinie kosmologii oraz metod matematycznych w astrofizyce.

"Układ Słoneczny wczoraj i dziś" to swoista podróż w czasie, mająca na celu przedstawić słuchaczom, jak zmieniało się postrzeganie naszego Układu Słonecznego przez człowieka.

Po wykładzie dodatkową atrakcją, jeśli tylko dopisze pogoda, będą krótkie obserwacje nieba (obserwacje Słońca).

Zapraszamy serdecznie wraz z organizatorami wszystkich, nie tylko pasjonatów astronomii. Będzie naprawdę ciekawie.

Plakat: Astronomia pod Grojcem profil FB

Udostępnij Drukuj E-mail