Bez komentarzy

Rekonstrukcja historyczna to ruch pasjonatów dawnych dziejów, który gromadzi obecnie coraz więcej członków. 14 kwietnia na całym świecie odtwórcy obchodzą swoje święto. Jest to inicjatywa mająca popularyzować to wyjątkowe hobby.

Długie godziny spędzają na poznawaniu dawnych czasów, dowiadują się, jak wyglądało wtedy życie, praca, czy walki. Potem odtwarzają stroje i na żywo wcielają się w postacie, które znamy z kart podręczników, albo rzemieślników, których można było spotkać kilka wieków temu. Również w Żywcu działa "Chorągiew Żywiecka", która powstała w celu rozpowszechniania i popularyzowania kultury oraz historii średniowiecza, poprzez rekonstrukcje strojów, obyczajów, rzemiosł oraz bitew tego okresu.

Organizuje ona w tym dniu po raz III Marsz Rekonstruktora, w którym grupy historyczne z całego regionu przejdą ulicami miasta, by na rynku zademonstrować swoje umiejętności, odtworzyć sceny z różnych okresów, pokazać kulturę i charakterystykę postaci.

Oprócz tego pojawią się też m.in. konie i pojazdy z okresu II wojny światowej oraz specjalne zadaszenia, gdzie każda z grup zaprezentuje się widzom.

Szczegóły na plakacie.Udostępnij Drukuj E-mail