Bez komentarzy

Gminna Biblioteka Publiczna kontynuuje spotkania autorskie.
8 maja o godzinie 17:00 zaprasza na kolejne, które odbędzie się w ramach Tygodnia Biblioteka, a jej naszym gościem będzie jezuita i bloger Grzegorz Kramer, który twierdzi, że Bóg jest dobry i że da się za to zabić. Po jego medialnych wypowiedziach zwykle rozlewa się morze "katohejtu".

Tak sam o sobie pisze na blogu:
Urodziłem się w 1976 roku w Bytomiu, a wychowywałem w Gliwicach. W wieku 21 lat, dołączyłem do Towarzystwa Jezusowego. Pracowałem przez pięć lat w parafii św. Klemensa we Wrocławiu jako duszpasterz młodzieży i wikary. W latach 2012 - 2016 byłem duszpasterzem powołań Prowincji Polski Południowej TJ. W I semestrze 2017 roku odbyłem tzw. III PROBACJĘ - jeden z etapów formacji jezuickiej. Od lipca 2017 jestem przełożonym jezuickiej wspólnoty jezuitów w Opolu i proboszczem Parafii Najświętszego Serca Jezusa. 

Od 2012 roku jestem współpracownikiem (felietonistą i członkiem Rady programowej) jezuickiego portalu DEON.pl. W 2014 w Wydawnictwie WAM wydałem książkę pt. "Męskie serce. Z dziennika Banity", której ukazało się II wydanie (rozszerzone) oraz audiobook o tym samym tytule. W 2017 ukazała się w tym samym wydawnictwie, moja druga książka: "Bóg jest dobry".

Na spotkanie w Lipowej przyjedzie z promocją trzeciego wydawnictwa pt. "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani". To szczere rozmowy jego, Piotra Żyłki (autora książki o księdzu Kaczkowskim), z dziennikarzem radia Tok FM Łukaszem Wojtusikiem.

W notce o niej możemy przeczytać:

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach trudnych, choć nie zawsze jest to mile widziane. Ale jedno jest pewne – kochają Kościół. Znaleźli w nim swoje miejsce i są w stanie wiele dla niego zrobić.

Jeśli patrzysz na Kościół przez pryzmat skostniałej instytucji, politycznych kazań lub skandali z udziałem duchownych – ta książka pozwoli Ci sięgnąć głębiej i zobaczyć zupełnie inny wymiar chrześcijaństwa. Jak nie stracić wiary w Kościele? Czy Bóg karze za nieprzestrzeganie przykazań? W jaki sposób wiara wyzwala z lęku?

3 osobowości. 3 perspektywy. Ksiądz, kawaler oraz mąż i ojciec. Ponad 300 stron zmagań z wiarą.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

p style="text-align: justify;">Plakat: Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej

Udostępnij Drukuj E-mail