Bez komentarzy

11 sierpnia 2018 roku w Beskidzie Żywieckim odbędzie się Chudy Wawrzyniec ultramaraton w Beskidzie Żywieckim. Start w Rajczy ok. godziny 4:00. Maksymalna liczba zawodników: ok. 800. Bieg wymaga opłaty wpisowego wg cennika podanego na stronie zawodów  http://chudywawrzyniec.pl/.

"To okazja do spędzenia bardzo aktywnego weekendu w górach, wśród podobnych Tobie zapaleńców. Dla tych, którzy będą chcieli zmierzyć się z biegiem ultra, ale w trochę krótszej wersji – czy to ścigając się na śmierć i życie o glorię i chwałę czy próbując swoich sił po raz pierwszy" istnieje możliwość wyboru trasy 50+ przy Wielkiej Rycerzowej. Stąd zielonym szlakiem biegnie się  przez Muńcuł do Ujsół na metę.

Nie musisz deklarować, którą trasę zrobisz. Początek jest wspólny dla wszystkich, dopiero przy Wielkiej Rycerzowej nadchodzi decydująca chwila. Chudy Wawrzyniec jest biegiem kwalifikującym do UTMB. 

Chudy Wawrzyniec 2018 zostanie rozegrany na tradycyjnych trasach. Ich opisy, mapy, profile i tracki GPS  do pobrania tutaj


Trasa 80+ prowadzi z Rajczy do Zwardonia, a później czerwonym i niebieskim szlakiem po granicznych grzbietach przez Wielką Raczę, Przegibek, Wielką Rycerzową, Oszust, Przełęcz Glinka, Krawców Wierch do Trzech Kopców, dalej żółtym szlakiem przez Halę Lipowską, Zapolankę do Ujsół. Uzbierało się na niej ponad 3400 metrów podejść i podbiegów. W większości prowadzi wśród lasów i po łąkach, teren wznosi się czasem tak stromo, że nawet najtwardsi będą musieli podpierać się nosem, innym razem – opada gwałtownie dając szansę na pokazanie swoich możliwości zagorzałym „downhillowcom”. Wąskie i kręte, graniczne ścieżki nie pozwalają się nudzić.

Każdy z uczestników dostanie na starcie mapę Wydawnictwa Compass z naniesionymi trasami. Poza znaczkami szlaków, trasa będzie oznakowana, tak by trudno było się na niej zgubić i żeby nie było trzeba czytać mapy w trakcie biegu. Na szlaku czekać będą  dwa punkty żywieniowe z piciem i jedzeniem.

Towarzyszką Chudego Wawrzyńca jest Mała Rycerzowa. "Nieważne czy jeszcze nie masz śmiałości zmierzyć się z trasą ponad 50 lub ponad 80 kilometrów, czy w ogóle nie interesują Cię tak długie dystanse, czy chcesz zrobić mocną wycieczkę po górach, albo czy chcesz wywinąć płuca na drugą stronę w szalonej gonitwie. Mała Rycerzowa to urocza i figlarna towarzyszka Chudego Wawrzyńca."  Ma 20,5 km i 930 metrów przewyższenia. Uczestnicy wystartują z Rajczy w parę godzin po „chuderlakach”, dokładnie o 10:30. Po krótkim odcinku szosowym wbiegają na bardzo malowniczy, czerwony szlak przez Chutyrów i Urówkę, stokiem Mładej Hory i Jaworzynki na Małą Rycerzową. Tu, na rozejściu czerwonego i zielonego szlaku znajduje się najdalej wysunięty punkt trasy. Trasa prowadzi dalej zielonym szlakiem i chwilę później spotyka się z „końcówką” Chudego Wawrzyńca na dystansie 50+ km. Dalej uczestnicy obu dystansów biegną razem i mogą wspierać się dobrym słowem, miłym towarzystwem, kanapkami i czym im jeszcze przyjdzie do głowy. Przez Wiertalówkę, Kotarz i Muńcuł pobiegną razem do Ujsół, gdzie będzie czekał mostek, meta, drożdżówki, owoce i strumień.

Na trasie Małej Rycerzowej będzie jeden punkt z wodą, przy schronisku Chyz u Bacy. Reszta smakołyków będzie czekała na mecie. "Każdy uczestnik Małej Rycerzowej dostanie tak samo bogaty pakiet startowy jak uczestnicy Chudego Wawrzyńca (choć o pysznościach z puntu żywieniowego na Przegibku biegacze z Małej Rycerzowej będą mogli jedynie posłuchać, mocząc stopy w strumieniu na mecie, od uczestników Chudego Wawrzyńca)."

Bieg organizuje zespół w składzie:
Krzysiek Dołęgowski
Adam Foland
Tomek Krawczyk
Magda Krawczyk
Magda Ostrowska-Dołęgowska

Współpraca:
Urząd Gminy Rajcza
Urząd Gminy Ujsoły
Starostwo Powiatowe w Żywcu
Nadleśnictwo Ujsoły
Gminny Ośrodek Kultury Ujsoły
Gminny Ośrodek Kultury Rajcza

 Wolontariat

"Chcesz zrobić coś dobrego dla niemal tysiąca biegaczek i biegaczy? Nakarmić głodnych, napoić spragnionych i wesprzeć ciepłym słowem tych potrzebujących? Chcesz zobaczyć jak powstaje nasza impreza „od kuchni”, zapewnić sobie start w edycji 2018 Chudego Wawrzyńca albo Małej Rycerzowej? A może dopadła Cię kontuzja i tym razem nie pobiegniesz ale tęsknisz za biegowym środowiskiem? Przyjedź i zorganizuj Chudego razem z nami!

Potrzebujemy pomocy od piątkowego poranka (nocleg z czwartku na piątek też jest możliwy, ustalamy to indywidualnie) do niedzieli do ok. 12 (jeśli nie będziesz dostępny przez cały czas albo np. startujesz w Małej Rycerzowej, a chcesz pomóc – też coś dla Ciebie znajdziemy). W zamian będziesz miał zaklepany pewny start i darmowe wpisowe na Chudego Wawrzyńca czy Małą Rycerzową – do wykorzystania w dowolnej następnej edycji.
Zwrócimy Ci koszty dojazdu do wysokości 100 zł (jeśli dysponujesz samochodem i możesz nim przyjechać – daj znać, ustalimy warunki indywidualnie).
Dostaniesz pamiątkową koszulkę z grafiką Chudego i gadżet z biegu, taki sam jak wszyscy uczestnicy (nie, nie będzie to smycz ani kubeczek).
Oferujemy nocleg w warunkach turystycznych i jedzonko na czas działań przy imprezie.

Potrzebujemy ludzi do:

– zamykania tras (pokonujesz wówczas ustalony wcześniej fragment którejś z trzech tras),

– obstawy punktów w górach,

– pomocy na punktach żywieniowych,

– pomocy na mecie,

– w bazie zawodów i biurze zawodów.

 Jeśli jesteś chętny do działania, odpowiedzialny i pełnoletni – zapraszamy Cię serdecznie!

 Skontaktuj się z : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Napisz parę słów o swoim doświadczeniu biegowym lub w dowolnym wolontariacie. Jeśli czujesz, że spełnisz się w konkretnej z wymienionych działek – daj znać w której i dlaczego :-) Czekamy na Wasze zgłoszenia. Dzięki!"

 źródło i grafiki: http://chudywawrzyniec.pl 

Udostępnij Drukuj E-mail