Bez komentarzy

Bo taki Jubileusz zdarza się tylko raz!!!

Koło PTTK im. Jana Pawła II z Węgierskiej Górki obchodzi w tym roku wspaniały Złoty Jubileusz 50 lat swojego istnienia. Z tej wyjątkowej okazji odbędą się uroczyste obchody, na które Zarząd Koła zaprasza wszystkich swoich członków, sympatyków i ludzi, którym na sercu leży dobro turystyki i piękno naszych gór. Wszystkich, którzy kochają i lubią spędzać w nich swój wolny czas.

Pierwszym, podniosłym punktem programu obchodów będzie uroczysta msza święta z udziałem najwyższych władz PTTK, samorządowych i wielu zacnych honorowych gości, która stanowić będzie preludium do uroczystości świeckich.

Msza święta pod przewodnictwem księży kapelanów PTTK - Jubilatów odprawiona zostanie:

 

W DNIU 15 WRZEŚNIA 2018 ROKU O GODZINIE 13.00

W KOŚCIELE PW. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W WĘGIERSKIEJ GÓRCE

 

W asyście sztandarów oraz przy udziale turystów z naszego koła PTTK.

Druga część uroczystości odbędzie się w ośrodku wczasowym "Azalia" w  Węgierskiej Górce przy ul. Parkowej 2.

Ten piękny Jubileusz, członkowie Koła postanowili uczcić również aktywnie, organizując pięć Wycieczek Jubileuszowych pod hasłem ,,5 wierchów na 50-lecie”, zdobywając kolejno:
Łysą Horę ( Łysa Góra) nazywana ,,matką śląskich wzgórz” o wysokości 1324 m. n. p. m. znajdująca się w Beskidzie Śląsko – Morawskim w Czechach.
Wysoką (1050 m n.p.m.) znajdującą się w Pieninach Małych.
Rysy z najwyższym z trzech wierzchołków 2503 m. n.p.m. znajdującym się w całości na terytorium Słowacji i najwyżej położonym punktem Polski 2499 m. n.p.m.
Wielki Chocz ( 1611m.n.p.m ) na Słowacji, w Górach Choczańskich.


Zdjęcie: Jan Maślanka

 

 


 

 

Udostępnij Drukuj E-mail