Bez komentarzy

W szeregach klubu Extreme Beskid Team z Rajczy jest Hard Enduro także zimą. Udowodnili, że może być fajnie, organizując w latach ubiegłych zawody Skuter Cross. Tej zimy chcą dodać tej mroźnej porze roku jeszcze więcej pikanterii i iść o krok dalej, "tworząc przy okazji pretekst do tego, by przepalić enduraki w środku zimy, a jednocześnie odnieść się do tradycji Gminy Rajcza. Jakiej? Rozgrywanego od 50 lat – Narciarskiego Rajdu Chłopskiego! I w tym właśnie duchu zrodził się pomysł organizacji pierwszych w naszym regionie zawodów w Skijöringu!"

Co to jest Skijöring?

Skijöring  to "wyścig dla prawdziwych twardzieli, w którym udział bierze narciarz i… siła napędowa! Kiedyś w postaci zaprzęgu konnego lub psiego, a dzisiaj… w postaci nieco bardziej zmechanizowanej, czyli motocykla enduro! Tu łączy się sztuka doskonałej jazdy na motocyklu, ze sztuką doskonałej jazdy na nartach i co najważniejsze - ze sztuką solidnego zgrania zespołu! A to wszystko już samo w sobie komunikuje, że… to dyscyplina podczas której, emocji nie brakuje!"

Pierwszy w historii event Rajcza Enduro Skijöring, jeśli tylko zima nie zawiedzie został zaplanowany na 27 stycznia 2019 roku w Zwardoniu.

Przewidziane klasy rywalizacji:

SKI (motocyklista + narciarz)
SNOWBOARD (motocyklista + snowboardzista)
WOMEN (klasa kobiet)

By wziąć udział w zawodach należy spełnić następujące warunki:

1. Stworzyć duet zawodniczy, w którego skład wejdzie motocyklista + narciarz lub snowboardzista
2. Darzyć się dużym stopniem zaufania i ogólnym zgraniem :)
3. Posiadać motocykl na oponach zimowych (tzn. najlepiej na oponach terenowych dedykowanych do jazdy w zimie, miękka mieszanka), a nie kolcowanych (!!!)
4. Zaopatrzyć się w linę (jej długość i ogólne zalecenia w tym temacie zostaną jeszcze podane)

Szczegóły tego wydarzenia, w tym informacje dotyczące wpisowego, formularz rejestracyjny oraz regulamin przedstawimy niebawem na łamach WGmedia. 

 

Kontakt:

TEL.+48514850680

EMAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

źródło i grafika: Extreme Beskid Team z Rajczy

 

Udostępnij Drukuj E-mail