Bez komentarzy

10 stycznia ruszają zapisy do Chudego Wawrzyńca 2019. Zawodnicy wystartują o godz. 20:00 w Gminie Rajcza. Meta zlokalizowana będzie tradycyjnie w Gminie Ujsoły. Chudy Wawrzyniec to bieg ultra na ponad 50 i 80 kilometrów po najpiękniejszych ścieżkach polsko-słowackiego pogranicza w Beskidzie Żywieckim, organizowany na początku sierpnia.

Kim on jest, ten Chudy?

"Ma prężną łydę, buty wgryzające się w błoto niczym lwie szczęki w udziec antylopy, w plecaku ma najwyżej wyschniętego kabanosa, przypominającego anorektycznego jamnika i folię NRC, która w razie niepogody zastąpi mu kurtkę…

Nie rozczula się nad sobą, jest zdeterminowany, pewny siebie, ma dzikość w oczach i nieokrzesaną moc w nogach. Chudy Wawrzyniec to duch tych gór, który przemyka beskidzkimi szlakami niczym mesjasz górskich biegaczy ultra – Tony Krupicka w Boulder, w Kolorado.

Chudy Wawrzyniec narodził się z lokalnej tradycji czczenia pamięci Św. Wawrzyńca, męczennika, który zginął w ogniu. Mieszkańcy okolicy palą w tych dniach wielkie, strzelające w niebo ogniska zwane Hudami. Tak więc Wawrzyniec w sumie powinien zwać się Hudy, ale nie wiemy co na to słownik ortografii." - tłumaczą organizatorzy.

Jedną ze zmian w 2019 roku będą Medale. "Powrót" medali nie oznacza, że rezygnacji z pomysłu wspierania lokalnych inicjatyw. Szczegóły zapisów wkrótce!

Zachęcamy do obejrzenia rewelacyjnej produkcji Krzysztofa Zaniewskiego z najbardziej burzowej edycji Chudego Wawrzyńca w historii:

źródło i grafiki, film: http://chudywawrzyniec.pl/

 

Udostępnij Drukuj E-mail