Oceny: (Bez ocen)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

W dzisiejszym artykule postanowiłam przybliżyć Państwu narzędzie tzw. marketingu partnerskiego działające na naszym lokalnym rynku turystycznym. Mowa tu o Beskidzkiej Karcie Rabatowej, jaką w ramach kampanii społecznej „Beskidy dla każdego dla dużego i małego” w roku 2014 na rynek wprowadziło Stowarzyszenie Biegów Górskich z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju. Okazją do podjęcia tematu stało się rozpoczęcie sprzedaży karty w Punkcie Informacji Turystycznej w Istebnej w czerwcu bieżącego roku.

Zasady funkcjonowania omawianej karty rabatowej są dość proste. Zainteresowane promocją i co za tym idzie zwiększeniem sprzedaży podmioty branży turystycznej i okołoturystycznej podejmują współpracę z zarządzającym kampanią społeczną stowarzyszeniem. Podpisują one umowę, w której zobowiązują się do udzielania rabatów posiadaczom karty oraz dokonywania corocznych wpłat na rzecz funkcjonowania kampanii promocyjnej. Właścicielom obiektów noclegowych, czy gastronomicznych zainteresowanym przystąpieniem do akcji promocyjnej polecałabym indywidualny kontakt ze Stowarzyszeniem Biegów Górskich, bowiem jak udało mi się zorientować warunki umowy są do pewnego stopnia spersonalizowane, mimo że na początku były one takie same dla wszystkich uczestników, co dość skutecznie odstraszało mniejsze obiekty.

Co w zamian? Strona internetowa (www.beskidzkakarta.pl), na której promowane są obiekty, które do karty przystąpiły, profil na FB, gdzie publikowane co czas jakiś są informacje od partnerów – promocje, pakiety, wreszcie bezpłatny kwartalnik informacyjno – turystyczny. Ten ostatni nie jest niestety najsilniejszym ogniwem całej kampanii, widać bowiem, że przeznaczony na niego budżet był ograniczony, choć same założenia merytoryczne nie są złe. Periodyk przedstawia partnerów Beskidzkiej Karty Rabatowej, tak by jej użytkownicy wiedzieli gdzie mogą skorzystać ze zniżek, ponadto publikowane są w nim materiały informacyjne i promocyjne na temat miejscowości, w których znajdziemy honorujące kartę obiekty. W miarę możliwości Stowarzyszenie Biegów Górskich stara się dbać o gęstą sieć dystrybucji karty oraz jej promocję na targach turystycznych.

Beskidzka Karta Rabatowa to także szansa na obniżenie kosztów pobytu w Beskidach dla turystów indywidualnych. Promocja dotyczy noclegów, schronisk, wyciągów, gastronomi i innych atrakcji, które będąc partnerami programu udzielają od 10% do 50% rabatu dla gości indywidualnych posiadających kartę. Obecnie kartę można uzyskać w promocyjnej cenie zaledwie 2 zł, termin jej ważności upływa jednak z końcem tego roku. Jest to może dobra okazja do tego, aby wypróbować, na ile ta forma zniżek sprawdza się w naszym indywidualnym modelu uprawiania turystyki. Warunkiem otrzymania Beskidzkiej Karty Rabatowej jest skorzystanie z usługi u partnera honorującego kartę i wypełnienie formularza, zakupienie jej w Punkcie Informacji Turystycznej mającym ją w ofercie lub zamówienie jej na stronie internetowej www.beskidzkakarta.pl w zakładce „zamów kartę”.  Co istotne karta rabatowa ważna jest tylko z dokumentem tożsamości, ma więc charakter indywidualny i nie należy jej przekazywać osobom trzecim.

Obecnie posiadacze Beskidzkiej Karty Rabatowej mogą już cieszyć się z tańszych usług i produktów w siedemnastu miejscowościach głównie powiatu bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Na stronie internetowej Beskidzkiej Karty Rabatowej znajdą Państwo stale aktualizowaną listę podmiotów ją honorujących.

 

Udostępnij Drukuj E-mail