Bez komentarzy

Zachowaną kulturę ludową i tradycję górali kultywuje m.in. Stowarzyszenie Miłośników Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca im. Bronisława Zaremby „Ziemia Rajczańska”.

Przekazywane z pokolenia na pokolenia pieśni, zwyczaje i obrzędy można usłyszeć i zobaczyć podczas różnych imprez na terenie całej Polski i za granicą.

W piątek 15 lipca rusza Rajczańska Szkoła Folkloru. To otwarte, bezpłatne zajęcia obejmujące naukę pieśni, gwary, kroków tańców górali żywieckich. Spotkania odbywać się będą do końca września w piątki w godzinach 18.00-19.00 w Sali GOKiS w Rajczy.

Dodatkowo w dniu 22 lipca w godz. 10.00- 12.00 zorganizowana zostanie zabawa dla dzieci i młodzieży pt. „ Wyprawa po Zbójnicki Skarb''.

 

 

 

GOK w Milówce na wakacje przygotował zajęcia z bibułkarstwa, ceramiki, filcowania. W sierpniu będzie można poznać tajniki grafiki, scapbooking i decoupage. Zajęcia otwierają okno naszej wyobraźni i tworzyć piękne rzeczy, obok których nie można przejść obojętnie. Zajęcia realizowane są na zasadach pracy własnej uczestników, co ułatwia przyswojenie wielu nowych wiadomości i umiejętności oraz odkrycie nowej  pasji dla siebie.

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły