Bez komentarzy

Twórcą zumby jest Alberto „Beto” Perez, od najmłodszych lat silnie związany z muzyką oraz tańcem. Początkowo wykorzystywał swoje umiejętności przygotowując choreografie dla lokalnych artystów Ameryk Południowej. Nauczał różnych form tańca, ale zdecydowanie ulubioną forma były tańce latynoamerykańskie. Z czasem poszerzył swoje kompetencje w zakresie kultury fizycznej i został instruktorem fitnessu, później dyplomowanym trenerem osobistym.

Zumba powstała całkowicie przypadkowo. Alberto „Beto” Perez przybywszy na swoje zajęcia z aerobiku zorientował się, że zapomniał nagrań z muzyką wykorzystywaną na zajęciach. W zaistniałej sytuacji musiał wymyślić alternatywne rozwiązanie. Postanowił podczas zajęć wykorzystać muzykę, która inspiruje go do działania a mianowicie muzykę latynoamerykańską. Zastosowana przez niego formuła zajęć bardzo spodobała się uczestnikom i tak zrodził się pomysł na nową formę aktywności ruchowej – Zumbę.

W piątki w sali GOkiS w Rajczy podczas godzinnego treningu można zrelaksować się i odpocząć przy rytmach zumby. To zajęcia dla każdego.  Zumba gwarantuje dawkę energii, śmiechu i zdrowia. Krok po kroku pod okiem instruktora można poznać, na czym polega ten taniec. Zobaczcie sami.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły