6 stycznia o godz. 10.30 orszak w kolorze czerwonym wyruszył z Rycerki Dolnej wspierany przez mieszkańców i uczniów z Rycerki Górnej.

Mimo temperatury, uczestnicy podczas przemarszu byli radośni i uśmiechnięci. Przy akompaniamencie akordeonu ochoczo śpiewali kolędy i pastorałki. Najmłodsi króle i królewny jechali na sankach. Kolorowy i głośny pochód przykuwał uwagę przejeżdżających pasażerów samochodów oraz mieszkańców, którzy obserwowali wydarzenie z domów lub z posesji.

Całość imprezy eskortowała i zabezpieczała straż pożarna oraz policja. Uczestnicy Orszaku, przywędrowali pod Gminny Ośrodek Kultury, z trzech stron: spod szkoły w Rajczy Dolnej - kolor żółty, spod kapliczki w Rycerce Dolnej kolor czerwony i kaplicy św. Marka w Ujsołach-Hutyrach - kolor niebieski. W Orszaku Trzech Króli brali udział również Strażnicy Beskidów.

Potem razem świętowali i modlili się w kościele, gdzie zagrała Kapela Ochodzita, zaśpiewał Zespół Zbójnicok i Zespół Ziemia Rajczańska oraz maluszki od 2-6 lat pod opieką Pani Urszuli Kopeć.  Mędrcy złożyli pokłon Panu naszemu składając mirrę, kadzidło i złoto w darze.

{gallery}orszakR2017{/gallery}