Oceny: (4 razy)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

Blisko ćwierć tysiąca osób z gminy Węgierska Górka, Milówka, Rajcza i Ujsoły, wzięło udział w konkursie organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Milówce. Ideą konkursu było kształtowanie postaw i wartości. Do konkursu zgłoszono 239 prac.

Patronat nad konkursem sprawowali:

* Andrzej Kalata – Starosta Żywiecki

* Stanisław Pawlus – Prezes Stowarzyszenia LGD „Żywiecki Raj”

* Alina Jędrzkiewicz – Kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku – Białej – Filia w Milówce.

Patronat Medialny:

* WGmedia.eu – lokalne źródło informacji.

 

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu.

Wyniki Konkursu literackiego „CZYTAM Z PASJĄ”

A. SZKOŁY PODSTAWOWE KL. I-III:

I miejsce – Bartłomiej Tokarczyk, kl. III, SP Milówka, „Nela – mała reporterka”, Nela

II miejsce ex aequo:

Martyna Krzus, kl. III, SP Żabnica, „Brzydkie kaczątko”, H. Ch. Andersen oraz Paulina Krzus, kl. III, SP Żabnica, „Kopciuszek”, J. i W. Grimm

Wyróżnienie – Sandra Jarco, kl. III, SP Węgierska Górka, „Asiunia”, J. Papuzińska

B. SZKOŁY PODSTAWOWE KL. IV-VI:

I miejsce ex aequo:

Hubert Jędrzejek, kl. VI, SP Żabnica, „Mitologia”, J. Parandowski

Katarzyna Studencka, kl. VI, SP nr 1 w ZS – P w Kamesznicy, „Gwiazd naszych wina”, J. Green

II miejsce – Agnieszka Drąg, kl. VI, SP Milówka, „Koralina i tajemnicze drzwi”, N. Gaiman

III miejsce – Natalia Motyka, kl. VI, SP Żabnica, „Ten obcy”, I. Jurgielewiczowa

C. GIMNAZJUM:

I miejsce – Maja Cegłowska, kl. I, Gimnazjum w Ujsołach, „Opowieści z Narnii”, C.S. Lewis

Wyróżnienie – Zuzanna Worek, kl. I, Gimnazjum w ZS w Ciścu, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, J. K. Rowling

D. SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

I miejsce – Angelika Elżbieciak, kl. I, LO w ZSO i T im. M. Konopnickiej w Milówce, „If I stay” - „Zostań, jeśli kochasz” G. Forman

 

Wyniki Konkursu plastycznego „CZYTAM Z PASJĄ”

A. SZKOŁY PODSTAWOWE kl. I-III:

I miejsce – Wiktoria Jurasz, kl. III SP w Węgierskiej Górce, „Baśnie Andersena”, H.Ch. Andersen

II miejsce – Malwina Fiedor, kl. I SP w Soli, „Jaś i Małgosia”, J. i W. Grimm

 III miejsce – Justyna Worek, kl. II SP nr 2 w Kamesznicy, „Wiersze dla mojej córeczki”, D. Wawiłow

Wyróżnienia:

Stanisław Szczotka, kl. II SP w Węgierskiej Górce, „Calineczka” H. Ch. Andersen

Emilia Jurasz, kl. III SP w Węgierskiej Górce, „Nela mała reporterka”, Nela

Amelia Rabenda, kl. II SP w Żabnicy, „Przygody Jeżyka spod Jabłoni”, A. Ungeheuer – Gołąb

Aleksandra Rusek, kl. III SP w Milówce, „Smerfy”, Peyo

Maria Wojtas, kl. III SP nr 2 w Kamesznicy, „Dziewczynka z zapałkami”, H.Ch. Andersen

Hubert Pęchalski, kl. III SP w Milówce, „Dziękuję Ci cukierku” W. Cichoń

B. SZKOŁY PODSTAWOWE kl. IV-VI:

I miejsce – Wiktoria Adamczyk, kl. IV SP nr 1 w Cięcinie, „Alicja w krainie czarów”, L. Carroll,

II miejsce – Zuzanna Zoń, kl. VI SP w ZS w Rajczy, Saga „Wiedźmin” A. Sapkowski

III miejsce – Julia Droździk, kl. V SP Fundacji „Elementarz” w Soli – Kiczorze, „Smyk, uprowadzony szczeniak” H. Webb

Wyróżnienie:

Julia Wróbel , kl. VI, SP w ZS w Rajczy, „Czar Wielkiej Sowy” M. Kędziorzyna

C. GIMNAZJUM:

I miejsce – Marta Zontek, kl. III Gimnazjum w ZS w Ciścu, „Akademia Pana Kleksa”, J. Brzechwa

 II miejsce – Kamila Zawada, kl. II Gimnazjum w ZS w Ciścu, „Papierowe miasta”, J. Green

III miejsce – Oktawia Radecka, kl. I Gimnazjum w Węgierskiej Górce, „Zdążyć przed Panem Bogiem”, H. Krall

Wyróżnienie:

Sandra Kurowska, kl. III Gimnazjum w ZS w Ciścu „Wyśnione miejsca”, B.Yovanoff,

Paulina Zeman, kl. I Gimnazjum w Milówce, „K@jamoko, czyli kłopoty nastolatki”, R. Opala

D. SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

I miejsce – ex aequo

Izabela Dyląg, kl. I LO w ZSOiT w Milówce, „Stary człowiek i morze”, E. Hemingway,

Julia Krawiec, kl. I LO w ZSOiT w Milówce, Saga „Wiedźmin”, A. Sapkowski.

 

Reportaż: Gabriela Biegun

Realizacja nagrania: Mariusz Jasek

 Mariusz Jasek

 

Więcej wideo na: http://wgmedia.eu/reportaże


Inne artykuły