BRYNDZA to nowa kapela z naszego regionu. Określenie to jest jak najbardziej adekwatne, gdyż ich twórczość stanowi mariaż rockowych, żywiołowych brzmień z tradycyjnym, góralskim klimatem.

Trzon zespołu stanowi trio muzyków.  Jego założycielem jest Marek Stefaniak z Żywca, gitarzysta oraz autor muzyki, który wpadł pewnego dnia na pomysł, żeby odświeżyć tradycyjne ludowe melodie.
Do współpracy zaprosił wokalistę, Janka Zachara, który ma za sobą kilkukrotne występy w programie "Szansa na sukces”. Janek jest też laureatem konkursu Debiutów na Festiwalu w Opolu i śpiewa także w grupie Ustronsky.
Ekipę chłopaków wspomaga, pochodząca z Żywiecczyzny Magdalena Fijak-Stasica, pedagog szkolny i muzyczny, niezwykle utalentowana skrzypaczka, wokalistka i miłośniczka góralszczyzny.

„Każdy z nas obraca się w innych kręgach muzycznych, a Bryndza jest połączeniem wszystkich naszych pasji i miłości. Za cel stawiamy sobie tworzenie muzyki prosto z serca, żeby bawić siebie i innych” – podkreśla Marek Stefaniak.

W swoim repertuarze mają zarówno swoje autorskie piosenki, jak również tradycyjne utwory ludowe, którym nadają nowej, solidnej rockowej aranżacji. W kwietniu ukazał się ich debiutancki singiel i klip pt. „Jadymy”, który stał się hymnem głośnej akcji "Pokonać siebie", o której wspomniała m.in. Telewizja Polska i TVN. Drugim singlem zespołu jest rockowa aranżacja ludowej pieśni "Wysoko górka".
Poniżej prezentujemy teledysk do niego, nagrany w Starej Karczmie w Jeleśni z udziałem Grojcowian z Wieprza, którzy podkreślili regionalny klimat utworu.
Zespół w najbliższym czasie będzie realizował materiał na kolejny autorski singiel, który będzie zapowiedzią płyty.
Życzymy powodzenia, czekamy na płytę i koncerty.


Inne artykuły