"Pan kiedyś stanął nad brzegiem..."

"Barka" Kapela Góralska Jaworowe Skrzypce i Zespół Spod Kikuli z MilówkiMariusz Jasek.

"Barka" to pieśń religijna, do której słowa napisał salezjanin, ks. Stanisław Szmidt w 1974 roku. Zainspirowana południowoamerykańską pieśnią "Pescador de hombres" z hiszpańskim tekstem autorstwa Cesáreo Gabarain.

"Barka" była ulubioną pieśnią papieża Jana Pawła II. Kiedy na krakowskich Błoniach 18.08.2002 odśpiewano "Barkę", papież powiedział: "Chcę powiedzieć na zakończenie, że właśnie ta oazowa pieśń wyprowadziła mnie z Ojczyzny przed dwudziestu trzema laty. Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe. Z nią, z oazową pieśnią, nie rozstawałem się przez wszystkie te lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny. Była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła. I ona przyprowadzała mnie wielokrotnie tu, na te Błonia pod Kopiec Kościuszki..."

Przedstawiamy państwu "Barkę", fragment koncertu "Jana Pawła imię nigdy nie zaginie", który odbył się w Kościele NMP w Milówce 03.04.2016 o godz. 18.00, zorganizowanego przez GOK w Milówce oraz Parafię Wniebowzięcia NMP w Milówce, w wykonaniu Kapeli Góralskiej Jaworowe Skrzypce wraz z Regionalnym Zespołem Spod Kikuli.

źródło: fragment wypowiedzi Jana Pawła II - wikipedia

Realizacja nagrania: Mariusz Jasek, Realizacjelive