Na weekendowy czas polecamy wycieczkę trasą spacerową na Grojec (612 m n.p.m.). Trasa pozwala podziwiać piękne widoki na Żywiec i Kotlinę Żywiecką. Jest łatwa, dlatego można ją przejść całą rodziną, również z dziećmi. Wędrówkę można rozpocząć przy amfiteatrze, skąd wiedzie żółty szlak przez Mały i Średni Grojec na główny szczyt.

Początkowo trasa biegnie leśnym traktem pod górę.

Początkowo trasa biegnie leśnym traktem pod górę. Po 15 minutach oczom ukazuje się malownicza łąka, z której rozpościera się widok na: Skrzyczne, Jezioro Żywieckie i Górę Żar, amfiteatr i miasto Żywiec (Osiedle 700- lecia).

Dalsze podejście prowadzi łąką.

Po drodze mijamy stacje drogi krzyżowej. Po krótkim przejściu docieramy na Średni Grojec, gdzie od 1995 roku stoi krzyż na cześć Papieża Jana Pawła II.

Na wzgórzu u podnóża krzyża można spocząć na ławeczkach i podziwiać piękno Żywca oraz okolic.

Stąd na główny szczyt Grojca czeka nas około pól godziny wędrówki i kilka stromych podejść. Na głównym szczycie widoczność jest ograniczona ze względu na drzewa.  Ze szczytu można kierować się w dół w okolice papierni lub wrócić tą samą drogą. Poniżej wszystkie zdjęcia z dzisiejszej dopołudniowej wędrówki.

Zdjęcia: Magdalena Sporek

{gallery}Grojec{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail