Górska Mama - Małgorzata Jachacz-Łopata otwiera jesień kolejnym spotkaniem aktywnych mam, ojców (mile widziani!) oraz dzieci, które kochają ruch na świeżym powietrzu. W sobotę 14 października 2017 o godzinie 10:15 na Przegibku (jadąc od Straconki w Bielsku w stronę Międzybrodzia - nie mylić z Przegibkiem w Beskidzie Żywieckim) uczestnicy i organizatorzy wydarzenia spotykają się na dużym parkingu. Czekają do 10:30 po czym wyruszą do schroniska na Magurce niebieskim szlakiem. To wyjście koleżeńskie. Mamy z dziećmi spotykaja się po to żeby miło spędzić czas i  nawiązać nowe znajomości, 

Schronisko na Magurce jest urokliwym miejscem, dostępnym zarówno spacerem z dzieckiem w nosidle/chuście, jak i z wózkiem. Czas przejścia to  ok. 40 minut - 1h (4 km). Do wyboru są dwa warianty trasy. Pierwszy to szlak kamienisty lasem, o pięknym Beskidzkim charakterze, ze stromymi podejściami, idealny dla dzieci starszych i tych niesionych w nosidłach oraz chustach. Drugi szlak to droga szutrowa, przecinająca ten sam niebieski szlak, wygodna dla dzieci w wózkach lub przy gorszej pogodzie. Obie ścieżki się przecinają i łączą! Wszystkie drogi prowadzą na Magurkę.

Jeśli pogoda dopisze przed schroniskiem na polance o godzinie 12.00 rozpocznie się spotkanie wszystkich uczestników wypadu "Mamy w góry 2!"  z gośćmi (warto zabrać koc wodoodporny albo karimatę, by usiąść).

Tym razem będzie okazja do poznania  kilku niezwykłych mam, które opowiedzą o swoich ekstremalnych pasjach, z których nie zrezygnowały z powodu dzieci. Przeciwnie - zaszczepiają bakcyla u młodego pokolenia! 

Tamara Dudek zafascynuje Was paralotniarstwem, "Do Góry Nóżkami" opowiedzą o biwaku z malutkim dzieckiem pod namiotem. Sabina Kogut przybliży Wam pierwszą pomoc dla dzieci i niemowląt, a wraz z Górską Mamą  Malgorzata Jachacz-Łopatą opowiedzą o praktycznych rozwiązaniach dla dzieci, by uchronić je przed hipotermią. Monika Julia z Pozytywny Trening poprowadzi trening dla wszystkich Mam z dziećmi. Katarzyna Daniek z Euforja - nordic walking rozgrzeje  power walkiem.

Na uczestników wypadu w góry czekaja niespodzianki ufundowane przez sponsorów. Zakończenie wydarzenia planowane jest około 15:00 na górze.

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail