Jezioro Międzybrodzkie zostało utworzone jeszcze przed II Wojną Światową. Powstało dzięki spiętrzeniu wody na rzece Sole, przez wybudowanie zapory wodnej w Porąbce. Jezioro Międzybrodzkie, jest drugim w kolejności w kaskadzie jezior zaporowych, na rzece Sole. Pierwsze to Żywieckie, następne właśnie Międzybrodzkie i ostatnie Czanieckie.

 

Magdalena Sporek

Pojemność jeziora wynosi 26,6 mln m3 wody, powierzchnia 3,8 km2. Długość jeziora ­ z północy na południe wynosi ok. 5 km, średnia głębokość 6 m. Jezioro zostało utworzone w celu zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Obecnie spełnia również funkcję rekreacyjną.

W jeziorze można łowić ryby. Preferowane metody połowu to spinning, spławik, z gruntu. Można wędkować z brzegu, z łodzi, w nocy, w dzień.

Najczęstszą zdobyczą są leszcze, płocie, okonie i bolenie. W nocy główną zdobyczą są sandacze i szczupaki, a niekiedy można wyciągnąć niezłego suma.

 

Magdalena Sporek

Jezioro można podzielić na 3 części: pierwsza część przy zaporze, druga to środkowa część jeziora i trzecia to cofka jeziora i rozlewisko. Gdzie i jaką metodą najlepiej łowić oznaczono na mapce:

zwedkawrece.blogspot.com

 

Udostępnij Drukuj E-mail