Od 15 listopada do 30 listopada 2017 roku w sali wystaw Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej przy ulicy Zamkowej 4 w Żywcu  oglądać można wystawę fotograficzną przygotowaną przez uczniów ZSME w Żywcu pod kierunkiem mgr Rafała Harańczyka, autora prezentowanych na wystawie zdjęć.

Ekspozycja zatytułowana „Ku pamięci pokoleń”, prezentuje tematykę związaną z walką o niepodległość narodu polskiego. Zdjęcia przedstawiają  miejsca pamięci narodowej (obeliski, pomniki i tablice pamiątkowe) zlokalizowane na terenie Żywiecczyzny.

Zwiedzający zobaczyć mogą fotografie przedstawiające m.in.: obelisk w Kocierzu Rychwałdzkim upamiętniający miejsca walki i męczeństwa żołnierzy Armii Krajowej na Żywiecczyźnie, kwatery żołnierzy i legionistów  z I i II w.św. na Cmentarzu Przemienienia Pańskiego w Żywcu, czy Kaplicę Przemienienia Pańskiego w Koconiu postawioną, aby uczcić stulecie konfederacji barskiej.

Wydrukiem kilkudziesięciu zdjęć, wykonaniem opisów do fotografii oraz przygotowaniem sali do ekspozycji prac zajęli się uczniowie ZSME w Żywcu: Karolina Baczyńska, Katarzyna Biegun, Paulina Jasek, Marta Hyla, Karolina Mrowiec, Mateusz Warjas, Daniel Tyc, Artur Łukaszek, Maciej Jeleń i Jonatan Helbin.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy.

Poniżej przedstawiamy niektóre zdjęcia:

{gallery}Kupamiecipokolen{/gallery}

zdjęcia: mgr Rafał Harańczyk

Udostępnij Drukuj E-mail