Projekt Sekcji Bioróżnorodności Leśnej Koła Naukowego Leśników "Pierwszy Dzień Jesieni" już ruszył.

W treści podane są zasady uczesnictwa w projekcie "Pierwszy Dzień Jesieni"oraz wszystkie niezbędne adresy stron, formularzy oraz e-maili. Treść jest własnością Sekcji Bioróżnorodności Leśnej Koła Naukowego Leśników.

"Zbliżająca się dużymi krokami jesień jest czasem intensywnych zmian zachodzących w otaczającej nas przyrodzie. Zwracamy się do Was z propozycją udziału w projekcie "Pierwszy Dzień Jesieni" mającym za zadanie uchwycić owe zmiany. Jest to kontynuacja projektu "Pierwszy Dzień Wiosny", w ramach którego 21. marca tego roku zmobilizowana społeczność pasjonatów dokonała obserwacji rozwijających się roślin zielnych oraz drzewiastych - krótkie podsumowanie tej akcji zawarte jest w załączniku PDF. Zaproszenie do udziału w jesiennej edycji projektu adresujemy do wszystkich miłośników przyrody, głównie studentów lub absolwentów wydziałów leśnych, pracowników Lasów Państwowych i Parków Narodowych.

Śledząc informacje, którymi dzielicie się z nami o Waszych obserwacjach przyrodniczych, chcemy zaprosić Was do współpracy, jako osoby o wysokich kwalifikacjach i równocześnie entuzjastów tego typu działań, zafascynowanych pięknem otaczającego nas świata.

Założenia projektu są proste - wystarczy w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, 23.09.2018 r. wyjść do lasu, zaobserwować zjawiska zachodzące w przyrodzie i udokumentować je na fotografiach. Następnie w ten sposób pozyskane dane przesłać do nas w celu ich opracowania. Wiosenna edycja projektu pomimo niesprzyjających warunków okazała się być sukcesem, który pokazał że w tej idei drzemie duży potencjał. Pragniemy zaktywizować społeczność przyrodników, zachęcić do współpracy przy tego typu projektach, aby w ten sposób dzielić się fascynacją otaczającym nas światem przyrody. Projekt jest koordynowany przez Członków Sekcji Bioróżnorodności Leśnej KNL, ze wsparciem merytorycznym pracowników Zakładu Bioróżnorodności Leśnej WL i innych zaprzyjaźnionych naukowców.
Chęć zaangażowania się w tej edycji projektu prosimy zgłaszać wypełniając formularz online. Pozwoli nam to uporządkować zgłoszenia i sprawnie rozesłać szczegółowe instrukcje, regulamin oraz inne niezbędne informacje które pojawią się już wkrótce. Zachęcamy do zapraszania Waszych znajomych, rodziny, współpracowników do wzięcia udziału w projekcie! Podczas wiosennej edycji pokazaliśmy że razem możemy stworzyć zorganizowaną społeczność. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zachęcamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku oraz odwiedzenia naszej strony".

ADRESY:

Formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/KwEp5AQwxsiYlCRJ2

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1376392742492805/

Strona Sekcji Bioróżnorodności Leśnej na Facebooku: https://www.facebook.com/bioroznorodnosc

Sekcja Bioróżnorodności Leśnej Koła Naukowego Leśników

Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

zdjęcie w tle: GOK Ujsoły

źródło tekstu: Nadleśnictwo Ujsoły

Udostępnij Drukuj E-mail