Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Delegacja na Litwie.

W dniach 25-28 września br. delegacja z gminy Węgierska Górka  gościła w partnerskiej gminie Sużany  (rejon wileński na Litwie).


W dniu 26 września tj. sobota, uczestnicy delegacji brali aktywny udział w jubileuszowym, XX Święcie Planów Rejonu Wileńskiego, które odbyło się w Pikieliszkach. W trakcie przedmiotowej uroczystości przedstawiciele gminy uczestniczyli w Korowodzie dożynkowym, a następnie programie kulturalnym, w którym to Kapela ROMANKA zaprezentowała naszą ludową i oraz  biesiadną muzykę.

Bardzo ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności, był aktywny udział kapeli ROMANKA we Mszy Świętej, która odprawiona została w niedzielę, w Kościele parafialnym pw.  Św. Feliksa Valua w Sużanachw. W trakcie mszy, parafianie witali swojego nowego proboszcza parafii, który to nie ukrywał wzruszenia słysząc piękne słowa i dźwięki naszej muzyki ludowej.

Po uroczystości mszalnej, mieszkańcy gminy przenieśli się do Domu Kultury w Sużanach, w którym to Kapela ROMANKA zagrała koncert dla zebranych. Należy podkreślić, że gminę Sużany w większości zamieszkują Polacy, dla których tego typu działanie, było wzruszającym i bardzo istotnym wydarzeniem.

źródło: www.wegierska-gorka.opg.pl

Autor zdjęć: Arkadiusz  Młyńczak.

Udostępnij Drukuj E-mail