Ekipa kanału dokumentalnego History gościła na Żywiecczyźnie. Autorów nowego sezonu "Brać czy nie brać” spotykamy w okolicach Starej Chałupy w Milówce i korzystając z okazji, zadajemy im kilka pytań. Rozmawiamy z Michałem Wójcikiem i Łukaszem Radwanem.

 

Jaki jest cel/idea "Brać czy nie brać"? Jak zrodziła się inicjatywa tego przedsięwzięcia i kto jest jej pomysłodawcą?

"Brać czy nie brać" to program realizowany przez ATM Grupę na zlecenie kanału A+E History. Ekipa rozpoczęła zdjęcia do drugiego sezonu programu, w którym prowadzący, Michał Wójcik oraz Łukasz Radwan, zwiedzają miejsca największych polskich targowisk, w celu poszukiwania cennych starości.

 

Jak przebiega praca na planie?

Praca na planie jest intensywna - ekipa i prowadzący zwiedzili już ogromną ilość magicznych miejsc, gdzie kupili równie nietuzinkowe zdobycze. Jedną z ciekawszych były termosy na jajka, czy oryginalne papierosy z czasów "Solidarności".

 

Czy dużym wyzwaniem logistycznym/organizacyjnym jest realizacja poszczególnych odcinków?

Praca w produkcji telewizyjnej wydawać się może ciężka i skomplikowana, jednak mając w swoich szeregach pion specjalistów, tworzenie programów, nie stwarza większych problemów logistyczno-organizacyjnych.

 

Ile osób bierze udział w realizacji zdjęć do programu?

Ciężko zliczyć, to kilkadziesiąt osób, które pracuje jeszcze długo przed tym, zanim ekipa trafi na plan. Dokumentaliści, scenarzyści, kierownicy produkcji, asystenci, operatorzy, i tak dalej, i tak dalej...

 

Co skłoniło Państwa do tego, by pojawić się na Żywiecczyźnie?

Ekipa wracała z Milówki, jednak dlaczego tak akurat się zjawiła? Dowiemy się w drugim sezonie "Brać czy nie brać", który w emisji już jesienią!

 

Jakie miejsca Państwo odwiedzili i dlaczego akurat te?

Ekipa zwiedziła pół Polski. Szukamy targowisk zarówno ogólnodostępnych jak i prywatnych kolekcjonerów. Dla nas liczy się znalezienie prawdziwego skarbu!

 

Co udało się znaleźć?

W pierwszym sezonie mieliśmy ogromny wachlarz różności - wspomniane termosy na jajka, neony, czy kufle piwne. To wszystko robi wrażenie. Co tym razem wyszukają nasi prowadzący? Nie zepsujemy tej niespodzianki, zapraszamy do obejrzenia premierowych odcinków!

 

Jak Państwu podobało się na Żywiecczyźnie?

Tereny górskie są wyjątkowo piękne. Mieliśmy ogromne szczęście, że mogliśmy się tu pojawić o tej porze roku.

 

Kiedy będzie emisja odcinka realizowanego na naszym terenie i dla jakiej stacji to produkcja?

Będzie to jesień, jednak jeśli chodzi o szczegóły proszę śledzić oficjalne profile na FB: ATM Grupy oraz kanału HISTORY Polska.

 

 

Zdj. ATM Grupa

 

Z Michałem Wójcikiem i Łukaszem Radwanem rozmawiali Ewa Jeremicz i Mariusz Jasek.

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły