Rozpoczęła swoją działalność wiosną 2016 roku. Nieformalna grupa Aktywne Zabłocie powstała z inicjatywy Anny Barabasz, Beaty Leńczuk - Bachmińskiej i Jarosława Gowina. Prężnie działający pomysłodawcy zgłosili swój udział w Projekcie Fundacji Tesco "Decydujesz - Pomagamy". Projekt pomyślnie przeszedł pierwszy etap i konkurował z dwoma innymi wnioskami. Celem działania grupy było pozyskanie środków finansowych koniecznych do realizacji celu - budowy boiska do piłki plażowej w Zabłociu nad Leśnianką.

 

 

Zdj. Aktywne Zabłocie

 

 

Założyciele grupy pragnęli stworzyć boisko o charakterze rekreacyjnym i ogólnodostępnym. "Budujemy boisko do siatkówki (...) Dlaczego? Bo chcemy coś zrobić wspólnie. Wy głosujecie, Fundacja Tesco daje pieniądze! Tego lata nad Leśnianką razem budujemy boisko dla wszystkich: nad rzeką, na wspólnej plaży." 

 

 

Zdj. Aktywne Zabłocie

 

 

Głosowanie w Tesco trwało do 7 czerwca i dzięki licznemu poparciu mieszkańców - zakończyło się sukcesem. Działalność Aktywnego Zabłocia wspierana jest przez Akademię Młodych Talentów i Jukacy.

Warto podkreślić, iż środki wygrane w Projekcie Fundacji Tesco nie są wystarczające, by sfinansować budowę boiska. Realizacja tego założenia nie byłaby możliwa, bowiem bez wsparcia sponsorów: dzięki pomocy Jukacy z Zabłocia na potrzeby przedsięwzięcia została zakupiona geowłóknina. Firma Mitech Chemia Budowlana s.c natomiast przekazała piasek konieczny do budowy boiska.

Dziś boisko - dzięki staraniom Aktywnego Zabłocia, głosom mieszkańców i wsparciu sponsorów - jest już gotowe. W imieniu osób, dzięki których zaangażowaniu powstało, zapraszamy na pierwszy mecz.

 

 

 

Zdj. Aktywne Zabłocie

 

 

Uroczyste otwarcie nowego boiska do piłki plażowej odbędzie się 3 lipca w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00 na plaży przy potoku Leśnianka w Żywcu przy ulicy K. Tetmajera. Na festyn Powitanie Lata zaprasza Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor. Podczas imprezy zostanie rozegrany Turniej Piłki Plażowej w kategorii kobiet i mężczyzn. Dodatkowym akcentem sportowym na niedzielnym wydarzeniu będzie Fitness pod okiem instruktorki Eweliny Cienkus. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, niespodzianek i zabawy z DJ - em. W ramach uzupełnienia sił po sportowych emocjach na wszystkich czekać będzie grochówka z kuchni polowej.

 

 

Zdj. Aktywne Zabłocie

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły