Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Ponad 100 dzieci uczestniczyła w Mikołajkowych spotkaniu 7 grudnia w minioną środę w Hali Widowiskowo - Sportowej w Węgierskiej Górce. Gościem w grudniowe popołudnie był jednak nie tylko najbardziej ulubiony przez dzieci święty z dalekiej Laponii. O godzinie 16 bowiem dzięki Grupie Teatralnej ze Świętochłowic dzieci przeniosły się w podniebny świat elfów, wróżek i niezwykłych pomocników. W wyjątkowym dla dzieci wydarzeniu uczestniczył również Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

"Fabryka śniegu" to klasyczne przedstawienie połączone jednak z elementami interaktywnymi. Akcja widowiska rozgrywa się podniebnej rzeczywistości, gdzie w taki jak teraz przedświąteczny czas - praca wre.  Obłoczek i Sopelka - postacie, które nawiązały z dziećmi rewelacyjny kontakt i tym samym zaangażowały je do wspólnej zabawy - codziennie odbierają z Ziemi zamówienia na śnieg. Niestety pewnego dnia, wielka maszyna do produkcji śniegu ulega awarii. Na śnieg czekają jednak dzieci z dalekiej Afryki. Ile kosztuje produkcja śniegu? Okazuje się być niewymierna, bowiem jej koszt oszacowany jest na "sto uśmiechniętych dziecięcych buzi". Nikt nie potrafi usprawnić maszyny, nawet przedsiębiorczy i nieco ekscentryczny inżynier Złota Łapka. Pracownicy Fabryki Śniegu muszą jak najszybciej poradzić sobie z kryzysową sytuacją. Czy uda się wyprodukować śnieg dla Afryki? Czy będzie na czas? Jaka rolę odgrywa w tym wszystkim Karol Yfer? Topi śnieg, ale i bez niego zimą łatwo jednak nie jest. Dzieci pomogły wybawić bohaterów z kłopotów i płatki śniegu zasypały w grudniowe popołudnie Węgierską Górkę.

Ten barwny spektakl przedstawił dzieciom, iż niezwykle ważna jest akceptacja i szacunek względem innych ludzi i samego siebie. W przesłaniu sztuki podkreślono, że nie ma dwóch podobnych istot, każdy z nas jest inny i niepowtarzalny oraz wyjątkowy.

Po przedstawieniu niezwykle wysportowany tańczący Mikołaj rozdał dzieciom prezenty. Na spotkanie z Mikołajem przyjechały dzieci nie tylko z gminy Węgierska Górka, ale i z gmin ościennych.

Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia – zdjęcia OPG Węgierska Górka.

{gallery}mikWG{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły