Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Jest honorowym patronem Fundacji Szlaków Papieskich i wielkim miłośnikiem gór.

Do Kardynała Stanisława Dziwisza ze świątecznymi życzeniami udała się delegacja z Węgierskiej Górki w składzie Zastępca Wójta Gminy Węgierska Górka Marian Kurowski, ksiądz Władysław Nowobilski oraz prezes Koła PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce Tadeusz Gołuch. Kardynał Dziwisz swoich gości podjął w Sali Audiencyjnej mieszczącej się na słynnej ulicy Franciszkańskiej w Krakowie.

Głównym jednak motywem odwiedzin było zbliżające się okoliczności przejścia księdza Nowobilskiego na emeryturę. W związku z tym odbędą się dwie uroczystości: pierwsza z nich będzie miała miejsce w Białce Tatrzańskiej - miejscowości rodzinnej księdza Wł. Nowobilskiego - a tym samym miejscu, gdzie biskup Wojtyła udzielał kapłańskich święceń. Te uroczystości odbędą się 18 marca 2017 roku. Natomiast oficjalne pożegnanie księdza Nowobilskiego będzie miało miejsce 15 sierpnia 2017 roku w parafii w Ciścu. Ponadto Kardynał Dziwisz był jedną z bliskich osób w otoczeniu ówczesnego Kardynała Wojtyły, która w sposób czynny uczestniczyła i wspierała powstanie w Ciścu Kościoła jednej doby.

W imieniu władz naszej gminy i prezesa Koła PTTK Tadeusza Gołucha Kardynał Dziwisz został zaproszony do Węgierskiej Górki na spotkanie opłatkowe. Jeśli tylko czas i okoliczności pozwolą - wizyta Kardynała zaplanowana jest na styczeń 2017 roku. Dla naszej lokalnej społeczności wizyta tak znakomitego gościa byłaby z pewnością ogromnym wyróżnieniem i ugruntowaniem pamięci o Janie Pawle II. Ksiądz Kardynał z wielkim sentymentem wspominał również swoje wędrówki po Beskidzie Żywieckim; w pamięci szczególnie utkwiła mu Hala Lipowska, Rysianka i Romanka.

Podczas wizyty Ksiądz Kardynał Dziwisz dla mieszkańców gminy Węgierska Górka przekazał życzenia spokojnych, zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Zdjęcia Tadeusz Warczak

{gallery}dziwisz{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły