Wprawdzie niektórzy z nas z niecierpliwością wypatrują już wiosny, jednak kolejny weekend z pewnością będzie należał do miłośników białego szaleństwa. Doskonałym sposobem na spędzenie czasu zimą jest narciarstwo. To jednocześnie szeroko pojęta forma aktywności fizycznej, na którą składa się wiele rodzajów dyscyplin sportowych. Jedną z nich jest narciarstwo alpejskie, czyli dyscyplina polegająca na jak najszybszym zjeździe po stoku na długich szerokich nartach, na trasie wyznaczonej przez specjalne tyczki.

Amatorzy białego szaleństwa spragnieni sportowej rywalizacji mogą spróbować swych sił na organizowanych już 18 lutego zawodach narciarskich.

Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, Proboszcz Parafii w Ciścu oraz Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka serdecznie zapraszają do udziału w Zawodach w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Węgierska Górka i Proboszcza Parafii w Ciścu.  Spotykamy się w sobotę 18 lutego na wyciągu Za Groniem w Ciścu. Zgłoszenia będą przyjmowane od godziny 9:00 do 10:00, a zawody rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 10. Do rywalizacji sportowej zawodnicy przystąpią od godziny 11.

Celem organizowanych zawodów jest popularyzacja narciarstwa zjazdowego oraz upowszechnianie aktywnego wypoczynku.  Zawody są ogólnodostępne dla wszystkich uprawiających narciarstwo zjazdowe, a zawodnicy rywalizować będą w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody rzeczowe i dyplomy.   Zawodnicy zajmujący I miejsca w klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymują pamiątkowy puchar Wójta Gminy Węgierska Górka i Proboszcza Parafii w Ciścu.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły